Archiwum wydarzeń

 

Strona główna
Patron Szkoły
Historia szkoły
Organizacja szkoły
Dokumenty szkolne
Nasze osiągnięcia
Szkolne Wspomnienia
Galeria fotografii
Kontakt
Archiwum wydarzeń
Linki
Programy i Projekty
Mam 6 lat

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

Zakończene roku

      26 czerwca rok szkolny 2014/2015 szczęśliwie dobiegł końca. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice zgromadzili się w świetlicy o godzinie 10.30, aby uroczyście pożegnać się przed nadchodzącymi wakacjami. Część oficjalną tradycyjnie rozpoczęła Pani Dyrektor Edyta Golewska krótkim przemówieniem w którym podsumowała mijający rok szkolny oraz życzyła wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji, po czym nastąpiła chwila wręczenia wielu nagród rzeczowych za różnorodne osiągnięcia uczniów. Nie zabrakło również listów gratulacyjnych dla zasłużonych rodziców oraz podziękowań dla rodziców za wszelkie podejmowane inicjatywy na rzecz naszej szkoły. Miłe słowa do Grona Pedagogicznego i uczniów skierowała Pani Elżbieta Budzyńska – sekretarz Gminy Strzyżewice.

Na zakończenie klasa VI zaprezentowała część artystyczną, w której nie zabrakło śmiechu. Pod koniec części artystycznej odbyła się prezentacja multimedialna ukazująca niezapomniane fotografie szóstoklasistów w różnych okolicznościach i ujęciach. Jednak mimo pogodnego klimatu niejednej osobie zakręciła się w oku łza. W końcu to ostatni dzień razem. Po akademii odbyły się spotkania klas z wychowawcami.


III Zjazd Absolwentów

 

            20 czerwca w naszej szkole miała miejsce duża uroczystość: 100-lecie szkolnictwa w Strzyżewicach-Rechcie oraz III Zjazd Absolwentów. W uroczystości uczestniczyło wielu znakomitych gości i absolwenci, którzy po raz kolejny przybyli w mury naszej szkoły. Z okazji Jubileuszu absolwent szkoły Pan Ferdynand Rymarz - sędzia Trybunału Konstytucyjnego opracował „Monografię Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach-Rechcie”. Za ogrom pracy włożonej w jej opracowanie,   

 w imieniu całej społeczności szkolnej składamy autorowi podziękowanie i wyrazy wielkiego uznania. Wszystkim zaproszonym gościom dziękujemy za uczestnictwo, absolwentom dziękujemy za stworzenie przemiłej atmosfery do rozmów i wspomnień oraz ciepłe słowa skierowane do szkolnej społeczności.

 


Ogłoszenie

Dyrektor i Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

w dniu 26 czerwca 2015 r.

 

Przebieg uroczystości:

1. Msza św. w kościele parafialnym w Kiełczewicach Maryjskich o godz. 9.00

2. Po mszy św. przemarsz wszystkich uczniów i nauczycieli na cmentarz.

3. Spotkanie w świetlicy szkolnej godz. 10.30

4. Spotkanie z wychowawcami w klasach około 11.30

 


SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

 

INFORMACJA

Podręczniki do klasy III, V, VI  i karty pracy do oddziały przedszkolnego zakupywane są samodzielnie. Natomiast do kl. I, II i IV podręczniki i zeszyty ćwiczeń zakupywane są przez szkołę i są własnością szkoły (poza religią i j. niemieckim w kl. IV, które są zakupywane samodzielnie).

 


PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH

 

W dniu 19 czerwca reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w wojewódzkim przeglądzie zespołów tanecznych. Tym razem się nie udało wygrać, ale dla nas ogromnym wyróżnieniem było wystąpić na scenie nałęczowskiej pośród rzeszy innych zespołów.

Grupa młodsza zaprezentowała walc angielski, a starsza prezentowała hip-hop.


Z wizytą w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie


3 czerwca reprezentacja naszych uczniów w osobach: Wiktoria Oleszko, Natalia Boguta Paulina Teter i Klaudia Marzec pod opieką ks. Roberta Młynarczyka uczestniczyła w happeningu „Powrót Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Ignacego Mościckiego do Jastkowa”. Spotkanie było okazją do podsumowania dwóch konkursów: wiedzy i plastycznego zorganizowanych przez Gimnazjum w Jastkowie. Konkursy te poświęcone były setnej rocznicy bitwy pod Jastkowem i osiemdziesiątej rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego. W konkursie plastycznym Izabela Kaproń zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy.Po rozdaniu nagród i części artystycznej rozegrała się gra terenowa „Śladami bohaterów”. Pomimo, iż uczestnicy mieli do pokonania kilka kilometrów, po powrocie do szkoły na twarzach dziewcząt gościł uśmiech.


 

DZIEŃ DZIECKA 2015
 

Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Na początku zebraliśmy się w świetlicy, gdzie Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia. Następnie uczniowie dostali dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym na temat zdrowego stylu życia oraz karty rowerowe. Pogoda dopisała, więc starsi uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę rowerową po okolicy, a młodsi na wycieczkę pieszą. Wszyscy spotkali się na terenie, który na ten dzień udostępnił Pan Adam Cnota. Dzięki Jego gościnności oraz zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, dzieci przeżyły wiele uciech. Największa atrakcja dla wszystkich była przejażdżka po niewielkim stawie na kajakach oraz na rowerku wodnym, do których ustawiała się długa kolejka. Nie zabrakło również zabaw i konkurencji sportowych. Na zakończenie tego dnia było ognisko więc dzieci mogły zjeść ciepłą kiełbaskę. Ten dzień obfitował w wiele atrakcji i radosnych przeżyć.


 

Nowy niezwykły tata

 

Dnia 28 maja 2015r. do naszej szkoły przybył niezwykły gość, ale zwyczajny tata. Dlaczego niezwykły, bo wykonuje niezwykły zawód. Tatuś Alicji, pan Piotr Nowicki jest inżynierem geotechnikiem. Niezwykłe w jego pracy jest, to że zajmuje się badaniem podłoża pod platformy wiertnicze, farmy wiatrowe, kable internetowe, rurociągi i tunele, a wszystko to odbywa się na statkach w różnych miejscach na świecie. Pan Piotr opowiadał dzieciom jak wygląda jego praca i pokazał wiele ciekawych eksponatów przywiezionych z różnych mórz. Dzieci były zafascynowane opowieściami i mając niedosyt informacji zadawały mnóstwo pytań. W trakcie zadawania różnych pytań dowiedziały się jaką szkołę trzeba skończyć, aby moc wykonywać tak trudny, odpowiedzialny i ciekawy zawód. Pan Piotr ukończył studia na lubelskim UMCS-ie na kierunku geografii ze specjalizacją geomorfologii. Myślimy, że w ten sposób pokazał dzieciom jak ważna w życiu każdego człowieka jest nauka. Spotkanie z panem Piotrem wszystkim bardzo się podobało.

 


Jest taki dzień.........

 

mamą i tatą jest się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 12 miesięcy w roku.
Już na zawsze.
Najpiękniejsza to misja ale i najtrudniejsza.
W ten dzień wszystkie dzieci składają swoim mamom życzenia płynące prosto z serca.
I tak było u nas w szkole.
Dzieciaczki recytowały, śpiewały- wszystko dla najukochańszej mamy i najukochańszego taty.
A rodzice wsłuchiwali się w każdy dziecięcy wierszyk ze wzruszeniem.

                                                      Małgorzata Bąk


 

OGŁOSZENIE

 

Dnia 20 maja 2015 r. o godz.17.00 odbędą się konsultacje nauczycieli z Rodzicami.

Celem konsultacji jest poinformowanie Rodziców uczniów o propozycjach ocen rocznych

oraz o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi i oceną naganną lub nieodpowiednią zachowania.
 


Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


16.05.2014 r. w Szkole Podstawowej nr. 27 w Lublinie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Brało w nim udział 15 drużyn (60 zawodników).

 

Konkurencje turnieju to:
● przepisy ruchu drogowego,
● miasteczko ruchu drogowego,
● tor przeszkód,
● udzielanie pierwszej pomocy.


Szkołę reprezentowali:

1. Dziadosz Ewelina
2. Grzywa Bartłomiej
3. Rzedzicka Edyta
4. Stępień Szymon

Nasza drużyna minimalnie uległa w walce o podium i zajęła V miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej Dziadosz Ewelina zajął VI miejsce, Edyta Rzedzicka - VIII miejsce.

W klasyfikacji dziewcząt Dziadosz Ewelina - II miejsce a Edyta Rzedzicka - III miejsce.

Opiekun: Paweł Teter
 


 

CYRK

 

     Do szkoły im. Marszałka Józefa Piłsudskiego dnia 14 maja 2015r. przyjechał cyrk O 'bimbolando. Widzami byli uczniowie i nauczyciele, a występowały dwie panie i zwierzęta.
     Na początku zabawiał nas klaun. Musieliśmy klaskać, wstawać i siadać. Jedna pani pokazała nam rożne gimnastyki. Następny pokaz był z hula hop i ze skakanką, zapraszano do pokazu niektórych uczniów. Pies też uczestniczył, robił różne sztuczki np. pani kazała mu skakać przez hula hop i przechodzić salonem pomiędzy jej nogami. Potem dwie panie pokazywały różne sztuczki. Był śmieszny występ, kiedy w strój starszej pary ubrała się pani i pokazywała jak ze sobą tańczyli. Na koniec wyszła stamtąd i wszyscy byli zaskoczeni, że to przebrana osoba. Cyrkowcy zaprezentowali węża dusiciela, nie był niebezpieczny bo był młody. Wybrano trzy grupy i każda z nich trzymała go od głowy do ogona. Każdy mógł go dotknąć bo pani przechodziła między ławkami. Wszyscy bili brawa. Pani podziękowała nam za udział i za to, że z uwagą oglądaliśmy występ.
     Uważam, że występ był bardzo fajny i ciekawy. Szkoda tylko, że był taki krótki.
 

                                                                                                                           Dawid Dziedzisz

 


Wiwat Konstytucja 3 Maja!

 

W dniu 29 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy V zorganizowali apel poświęcony 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przedstawienie miało konwencję lekcji historii, podczas której padały pytania dotyczące znaczenia Konstytucji dla Polaków. Wyczerpujących odpowiedzi udzielała Natalia Boguta, która wcieliła się w rolę Konstytucji. Wszyscy uczniowie dobrze odegrali przydzielone im role. Chór szkolny odśpiewał Rotę i Mazurka 3 maja. Zgromadzeni na widowni uczniowie z zainteresowaniem śledzili przebieg akademii. Dzieci przyszły do szkoły w strojach galowych, co dodatkowo podkreślało powagę przedstawianych treści.

                                                                                              Marcin Cajzer


Gminny Konkurs Matematyczny

 

Dnia 15 kwietnia gościliśmy w naszej szkole 15 uczniów - najwybitniejsze umysły matematyczne na kolejnym Gminnym Konkursie Matematycznym dla klas III.
Byli to:
1. Klimek Filip
2. Klimek Wiktor
3. Lemański Franciszek
z PSP w Żabiej Woli z nauczycielką panią Urszulą Kozieł
( nieobecna, a prowadząca drugą klasę III pani Dorota Lato ).


1. Małecki Adam
2. Teleon Amelia
3. Wilk Bartosz
z PSP w Osmolicach z nauczycielką panią Jolantą Szysz.


1. Kot Norbert
2. Pietrzycki Szymon
3. Wilkołazka Julia
z PSP w Bystrzycy Starej z nauczycielką panią Małgorzatą Maziarczyk
( nieobecna, a prowadząca drugą klasę III pani Urszula Tomusiak ).


1. Biały Maciej
2. Bielak Agnieszka
3. Szyszka Łucja
z PSP w Kiełczewicach z nauczycielką panią Jadwigą Stasiak.


1. Kołtun Malwina
2. Kozak Szymon
3. Olchawa Dominika
z PSP w Strzyżewicach- Rechcie z nauczycielką panią Małgorzatą Bąk.


Uczniowie przez godzinę rozwiązywali trudne, zmuszające do logicznego myślenia zadania. Następnie wszystkie panie wraz z przewodniczącym komisji, matematykiem panem Pawłem Teterem sprawdzali prace i skrupulatnie zliczali punktacje.


Zwycięzcami okazali się:
I miejsce Pietrzycki Szymon
II miejsce Wikołazka Julia
III miejsce Kozak Szymon


Gorąco gratulujemy!!!!!!
Pani dyrektor Edyta Golewska wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a wyróżnionym cenne nagrody.
Wszystkim uczniom i paniom nauczycielkom dziękujemy za obecność, jeszcze raz gratulujemy i już dziś zapraszamy za rok.

 

                                                                                               Do zobaczenia

 

 


 

NAJŁADNIEJSZA PISANKA

konkurs plastyczny

 

Dnia 13 kwietnia 2015r. w naszej szkole rozstrzygnięty został po raz kolejny konkurs na „Najładniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny”. W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły z klas 0- VI, którzy wykonali ładne, staranne, pomysłowe pisanki i stroiki. Dlatego też wybór tych najładniejszych był bardzo trudny. Po obejrzeniu prac konkursowych, jury w składzie : Pani Dyrektor Edyta Golewska , Pani Katarzyna Chrząstowska i Pani Marzena Jóźwicka, przyznała następujące miejsca w trzech kategoriach:


Kategoria klasa 0
I miejsce – Dominika Liwak
II miejsce – Nadia Baczewska
III miejsce – Oliwia Grzywa
Wyróżnienie – Ewa Grzywa


Kategoria klas I – III
I miejsce – Alicja Nowicka kl. II
II miejsce – Maja Dumańska kl. II
Julia Kowalczyk kl. III
III miejsce – Igor Kołtun kl. I
Amelia Marzec kl. II
Wyróżnienie – Karolina Partyka kl. II


Kategoria klas IV – VI
I miejsce – Klaudia Marzec kl. VI
II miejsce – Izabela Kaproń kl. IV
III miejsce – Natalia Boguta kl. V
Wyróżnienie – Mikołaj Kozak kl. V
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczniom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.


WIELKANOC, WIELKANOC…


W poniedziałek 13 kwietnia uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali dla całej społeczności szkolnej przedstawienie wielkanocno - wiosenne. Dzieci ubrane w stroje lubelskie w przygotowanym przez p. Marzenę Jóźwicką programie artystycznym prezentowały swoje umiejętności: odgrywały scenki zwyczajowe, śpiewały piosenki i recytowały wiersze.
Mali aktorzy przybliżyli wszystkim zgromadzonym tradycje i zwyczaje wielkanocne, które są związane z tym najważniejszym Dniem dla chrześcijan czyli Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Uczniowie w pełni zmobilizowani dali z siebie wszystko i spisali się na medal. Barwne widowisko wzbogacone było wiosenno - świąteczną dekoracją.
Przedstawienie jeszcze raz było prezentowane w czasie wywiadówki dnia 14 kwietnia i rodzice mogli zobaczyć swoje dzieci na scenie, aby podziwiać ich aktorski kunszt. Wszyscy występujący otrzymali gromkie brawa.

 


 


BEZPIECZNIEJ  NA WSI

W dniu 8 kwietnia 2015 r. w naszej szkole gościliśmy Pana Piotra Abramczyka z Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie. Pan przeprowadził z nami prelekcję na temat „Bezpieczeństwo na wsi”. Wspólnie omówiliśmy niebezpieczeństwa jakie grożą nam podczas zabawy z kolegami, albo kiedy pomagamy rodzicom. Poznaliśmy niebezpieczne miejsca w gospodarstwie, jak obchodzić się ze zwierzętami, jakich prac nie powinniśmy wykonywać do 16 roku życia.

Każdy uczeń do domu zaniósł książeczkę o czyhających zagrożeniach na wsi oraz jak się przed nimi ustrzec. Dzieci z klas 0 – III otrzymały książeczkę „Przygoda na wsi. Zobacz co Ci zagraża”, a dzieci z klas IV – VI „Bezpiecznie na wsi”.

 


 


Szkolny Kiermasz Wielkanocny


W dniach 23 – 31 marca 2015r. w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny, na którym można było kupić : stroiki, pisanki, baranki, zajączki oraz smaczne babeczki świąteczne, które cieszyły się dużym powodzeniem. Jak zwykle sprzedawane wyroby rękodzielnicze wzbudzały duże zainteresowanie wśród uczniów, rodziców, dziadków i tych którzy odwiedzali naszą szkołę. Opiekę nad przygotowaniami i organizacją Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego sprawowała pani Marzena Jóźwicka, a sprzedaż w czasie przerw miedzy lekcjami prowadzili uczniowie klas IV, V i VI. Pieniądze, które uzyskane zostały ze sprzedaży podczas kiermaszu, przeznaczono na zakup materiałów plastycznych na gazetki szkolne oraz na nagrody dla dzieci w konkursach organizowanych przez szkołę . Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy chętnie odwiedzali stoisko kiermaszu i kupowali nasze wyroby.


 

„Pimpuś Sadełko w krainie witamin”

 

     Dnia 25 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Pimpuś Sadełko w krainie witamin”. Opowiadało ono o tym jak tytułowy Pimpuś źle się odżywiał, a Witaminka pokazywała mu, jakie są skutki złych nawyków. Bardzo sprytnie przekonała go do zdrowej diety i dbania o higienę. Śmiechu było przy tym, co niemiara. Wszystkim bardzo się podobało i dało fajną lekcję o zdrowym odżywianiu.

 


DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

     We wtorek, 24 marca " otworzyliśmy drzwi " dla dzieci, które od września rozpoczną naukę w naszej szkole.
Maluchów i ich rodziców gorąco przywitała Pani Dyrektor. Następnie uczniowie z klas młodszych pokazały fragment swoich umiejętności wokalno- tanecznych, a z oddziału przedszkolnego zachęcały do wspólnej zabawy w rytm greckiej zorby.
     W bogato wyposażonej sali w lalki dla dziewczynek, samochody dla chłopców, a w tablicę interaktywną dla wszystkich odbyła się główna część spotkania.
     Niewątpliwą atrakcją było malowanie twarzyczek przez Anię- naszą absolwentkę. Dzieci stawały się motylkami, kotkami, ale i groźnymi piratami.
     Pozytywnie zmęczone wspólną zabawą wszystkie dzieci udały się na słodki poczęstunek.
     Wszystkim mówimy: do zobaczenia.

 

                                                                                                                                  Małgorzata Bąk


 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

     20 marca w naszej szkole odbył się Dzień Wiosny. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 7:45. Na początek klasy zebrały się na świetlicy i nastąpiło przekazanie klucza do szkoły przedstawicielowi SU – Marcie Jakubaszek. Tym rozpoczął się dzień samorządności w naszej szkole. Jednocześnie tego dnia nastąpiło zakończenie projektu edukacyjnego „Poznajemy Europę”.
     Na początku było zapoznanie z planem dnia. Każda klasa losowała kolejność w jakiej przedstawiać będzie informacje dotyczące jednego z krajów Europy. Później przez godzinę klasy przygotowywały się do występu.
     Od godziny 9.00 rozpoczęliśmy prezentacje. Klasa 0 miała przedstawić Grecję. Ładnie zatańczyli grecki taniec. Klasa 1 reprezentowała Polskę - nasz ojczysty kraj. Klasa 2 miała Francję. Trzeciaki zaprezentowały Włochy. Klasa 4 przedstawiła Hiszpanię, a klasa 5 Niemcy. Szóstaki reprezentowały Wielką Brytanię. Prezentacje przeplatane były konkursami sportowymi - bo ruch to zdrowie.
     Po zakończeniu prezentacji, odbył się poczęstunek. Mogliśmy spróbować popularnych w rożnych krajach dań, które przygotowali uczniowie. Po zjedzeniu powędrowaliśmy nad rzekę Bystrzycę, aby utopić Marzannę i tym powitać wiosnę, a następnie wróciliśmy do szkoły. Wszystkim bardzo się podobało, czekamy na następną taką uroczystość.

 

                                                                                                                     Uczniowie klasy 6

 


 

DEKANALNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ


W naszej szkole dnia 4 marca 2015r. odbył się Dekanalny Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii Św. Marka. Adresatami konkurs byli uczniowie klas 4–6 szkół podstawowych z Dekanatu Zakrzowieckiego. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Ksiądz Dziekan Zbigniew Szcześniak. Na początku Ksiądz Dziekan przywitał wszystkich przybyłych uczestników konkursu oraz ich opiekunów, wyrażając również wdzięczność za chęć poznawania Chrystusa przez lekturę Biblii i poszerzania swej wiedzy. Po krótkiej modlitwie i przypomnieniu najważniejszych zasad uczniowie przez 45min. wypełniali test składający się z 50 pytań. Po zakończonej pracy, wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na poczęstunek, a komisja składająca się z katechetów sprawdzała pracę konkursowe. Następnie Komisja ogłosiła wyniki: Pierwsze miejsce zajęła uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Kiełczewicach Górnych Karolina Kryk z klasy czwartej zdobywając 39 punktów, którą do konkursu przygotowywał ks. Robert Młynarczyk. Drugie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Zakrzówku Zuzanna Piechota z klasy piątej zdobywając 36 punktów i 10 punktów dogrywka, opiekun Pani Anna Pudło. Natomiast trzecie miejsce zajął uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach – Rechcie Michał Pikuła z klasy piątej zdobywając 36 punktów i 9,5 punktu dogrywka, którego do konkursu również przygotowywał ks. Robert Młynarczyk. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek, a pierwsza trójka nagrody książkowe.
Wszystkim, którzy brali udział, a szczególnie laureatom Konkursu Wiedzy Biblijnego, ich Rodzicom i Katechetom – składamy podziękowanie i życzenia słowami św. Marka Ewangelisty: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”. ( Mk 10, 14-15.)

 

Marzena Jóźwicka


OŁÓWEK DLA AFRYKI

     Na świecie żyje 2 miliardy dzieci. Na każde 100 dzieci, 17 nigdy nie pójdzie do szkoły. A przecież każde dziecko ma do tego prawo, ma prawo do dzieciństwa. Jeden ołówek potrafi zdziałać więcej niż nam się wydaje. Dzięki niemu dziecko może pójść do szkoły, może się uczyć. Tylko wykształcenie może wyrwać afrykańskie dzieci z kręgu biedy i bezradności. Szkoła jest jak otwarcie drzwi do rozwoju i wolności, do innego, lepszego świata. Szkoła to najlepsza inwestycja w przyszłość tych dzieci.
My mamy wszystko. Tam dzieci nie mają nic oprócz marzeń. Przez plagę AIDS nie mają często obojga rodziców, mieszkają u krewnych w niewyobrażalnie skromnych warunkach lub w misyjnych sierocińcach.

Zbieramy dla nich szkolne przybory do 27 lutego 2015r.
Każdy ołówek, gumka, zeszyt, długopis i kredka są na wagę złota, nam zalegają w szufladach i torebkach, im są potrzebne.
Zbierzmy ich ogromną ilość i poślijmy tym dzieciom, niech pójdą do szkoły i zapewnią sobie lepszą przyszłość.

 

DZIĘKUJEMY!
 


KOMUNIKAT

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Strzyżewicach-Rechcie ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2015/2016 do następujących oddziałów:

·            oddziału przedszkolnego - dzieci z rocznika 2010

·            klasy I - dzieci z rocznika 2009 i 2008

Druki są do pobrania w sekretariacie szkoły oraz na stronie w zakładce Dokumenty szkolne

 

TERMINY REKRUTACJI

Na podstawie art.6 ust.2 oraz art. 20c ust. 4 i art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r.
o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. Poz.7),

Ustala się terminy postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej

w Strzyżewicach-Rechcie na rok szkolny 2015/2016:

 

Lp.

Rodzaj czynności

Termin

 

Termin postępowania uzupełniającego

1.

Składanie zgłoszeń (dzieci z obwodu) lub wniosków (dzieci spoza obwodu) wraz z załącznikami

19 marca –
10 kwietnia 2015 r.

17 - 21 sierpnia br.

2.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów  niezakwalifikowanych

17 kwietnia br.

o godz. 14.00

  24 sierpnia br.

    o godz. 14.00

3.

Podanie do publicznej wiadomości

listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

 15 maja

o godz. 14.00

25 sierpnia br.

o godz. 14.00

4.

Składanie wniosków

o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

do 7 dni od dnia

podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

5.

Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia

do 5 dni od daty 

złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

6.

Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia

do 7 dni od terminu

otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia

7.

Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia

do 7 dni od dnia złożenia do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej

 


ZABAWA KARNAWAŁOWA

Przed feriami odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczestniczyli w nim wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz rodzice. Bal prowadził fantastyczny DJ przebrany za kowboja i sympatyczna pani, która zabawiała wszystkie dzieci.

Na początku pani zapowiedziała pierwszy taniec. Wszyscy uczniowie z Panią Dyrektor na czele zatańczyli poloneza. Następnie cała sala zaczęła bawić się w rytm największych przebojów. Było wiele ciekawych konkursów i nowych układów tanecznych.

W połowie balu na hasło „przerwa” wszyscy udaliśmy się na poczęstunek. Były kanapki ciasto i napoje. Wszyscy chętnie jedli i pili, ponieważ byli bardzo zmęczeni. Po poczęstunku znowu wróciliśmy na salę, by tańczyć i szaleć do samego końca. Tańczyliśmy wszyscy: nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Na zakończenie Pani dyrektor życzyła nam miłych i bezpiecznych ferii.

Bardzo podobał nam się nasz bal. Było wspaniale i wesoło. Chciałabym, aby w przyszłym roku nasz bal był też tak ciekawy i kolorowy.

                                                                                                                     Julia Kowalczyk, kl. III

 


PODZIĘKOWANIE

„Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn”

R. Rolland

 

Dziękujemy Rodzicom za nieocenioną i bezinteresowną pomoc oraz  zaangażowanie  w niesienie pomocy szkole. Za poświęcony czas, otwartość, podejmowanie inicjatyw dla dobra dzieci, organizację uroczystości i imprez szkolnych.

Cieszymy się, że nasza placówka ma tak wspaniałych Rodziców.

Życzymy wytrwałości i sukcesów w Państwa codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Strzyżewicach-Rechcie


Apel Prymusa

W dniu 30 stycznia odbył się Apel Prymusa. Pani Dyrektor podsumowała wyniki w nauce za I semestr oraz wręczyła dyplomy uczniom wyróżnionym.

Uczniowie wyróżnieni z I etapu edukacyjnego:

Amelia Kusy, Kamil Kopeć, Alicja Nowicka, Klaudia Grzywa,  Julia Oleszko, Malwina Kołtun, Julia Kowalczyk, Dominika Olchawa

Uczniowie wyróżnieni z II etapu edukacyjnego (średnia 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie):

Julia Teter, Wiktoria Oleszko, Izabela Kaproń, Szymon Stępień, Natalia Boguta, Michał Pikuła, Klaudia Marzec, Marta Jakubaszek,, Julia Stelmasiewicz, Paulina Teter, Julia Boguta

Uczniowie ze 100 % frekwencją:
Julia Oleszko, Radosław Kornak, Julia Adamczyk, Marcin Jaworski, Michał Pikuła, Paulina Teter


KOLĘDOWANIA CZAR

Jak co roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs kolędniczy.

Dnia 27 stycznia 2015 roku wszystkie klasy oraz oddział przedszkolny zaśpiewali jedna kolędę lub pastorałkę przygotowaną pod opieka wychowawcy. Wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie i wykorzystały swoje atrybuty np. strój, grę na instrumentach lub uczniów z predyspozycjami wokalnymi.

Jury w składzie: Przewodnicząca Pani Dyrektor Edyta Golewska, Pani Magdalena Jakóbczak i Pani Marzena Jóźwicka  po wysłuchaniu wszystkich przygotowanych utworów przyznało następujące miejsca:

Miejsce  I – klasa I

Miejsce  II –klasa IV

Miejsce  III – klasa III 

Wyróżnienie – klasa V

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, ale również dziękujemy pozostałym klasom i ich wychowawcom za trud i prace włożoną w zaśpiewanie  przygotowanych przez siebie kolęd i pastorałek.


Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z babciami i dziadkami z okazji ich święta. Przybyli wszyscy! Zawsze można na nich liczyć. Uczniowie z klas I, II, III, IV zagrali dla dziadków historie świętej rodziny w przedstawieniu jasełkowym. Uczniowie z oddziału przedszkolnego zaśpiewali piosenkę oraz wyrecytowali wierszyki. Oklaskom nie było końca. Maluchy potrafią zachwycić i wzruszyć do łez. A jeszcze jak zaśpiewały piosenki po angielsku. Następnie dzieci rozdały wykonane własnoręcznie laurki, kwiaty i serduszka, a dziadkowie odwdzięczali się czekoladkami i batonikami.

    Przy elegancko nakrytym stole wszyscy wspólnie: dziadkowie, rodzice, nauczyciele, uczniowie rozmawiali na tematy poważne i całkiem humorystyczne.

    Dzięki zaangażowaniu mam, spotkanie mogło odbywać się przy przepysznym ciastku popijany kawą i herbatą.

    Dla takich chwil warto żyć.


WSZYSTKO GRA

W środę 28 stycznia 2015 r. o godzinie 7.45 każdy z nas oczekiwał Pana Romana Brochockiego, który miał zaprezentować nam instrumenty jakich jeszcze nie znaliśmy. Pan Roman we wspaniały i żartobliwy sposób przedstawił nam dźwięki  instrumentów, a nawet zaprezentował nam swoją artystyczna piosenkę o szkolnym powrocie. Poznaliśmy dziewięć instrumentów: akordeon, bałałajka, banjo, fletnia Pana, miniaturowa harmonijka ustna, ligawka, mandolina, okaryna oraz trąbka.

Wszystkim występ bardzo się podobał. Na zakończenie podziękowaliśmy artyście brawami i zaprosiliśmy go jeszcze raz do naszej szkoły.

 

Julia Stelmasiewicz, Nikola Skiba, Julia Boguta

Uczennice klasy VI


Misyjne Kolędowanie

     Tuż po Świętach Bożego Narodzenia w całej Archidiecezji Lubelskiej wyruszyli w drogę Kolędnicy Misyjni, którzy w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci zbierali ofiary pieniężne na rzecz Misji w Indiach. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w to dzieło i w dniach 29 - 30 grudnia 2014r. pod opieka katechetki Pani Marzeny Jóźwickiej kolędowali wśród mieszkańców naszej parafii. Chodząc od domu do domu  przedstawiali krótką scenkę na temat trudów życia z jakimi borykają się dzieci w Indiach i śpiewali kolędy.

     Kolędnicy Misyjni przebrani byli za różne postacie: Maryję, Misjonarza, Hinduskę, Anioła, Pasterza, Diabełka, Tura, a całość dopełniała Gwiazda Misyjna pomalowana w pięciu kolorach symbolizujących pięć kontynentów świata. Nasi uczniowie spotkali się ogromną życzliwością i zrozumieniem wśród mieszkańców, byli chętnie przyjmowani, częstowani zarówno czymś słodkim jak i ciepła herbatą za co serdecznie dziękujemy!

     W dniu 15 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie wszystkich grup kolędujących z całej Archidiecezji w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie , na które nasi uczniowie pojechali wraz z uczniami z Kiełczewic Górnych. Było około 550 z ponad 30 parafii. Mamy nadzieje, że za rok znowu znajdą się chętni uczniowie, którzy mimo śniegu i mrozu wyruszą, aby pomagać biednym dzieciom z innych krajów i kontynentów.


OGŁOSZENIE

 

Dnia 27 stycznia (wtorek) 2015 r. o godz.16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami wg następującego porządku:

 

1.           Podsumowanie pracy szkoły za I semestr.

2.          Pogadanka ”Profilaktyka agresji i przemocy w szkole”.

3.          Spotkanie z wychowawcami klas.

Serdecznie zapraszamy


 

(...) Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

 Każdy dom i każdego z nas,

 Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

 Niosą wszystkim betlejemski blask.

                        E. Waśniowska, Wigilijny Wieczór...

 

Świąt wypełnionych radością i miłością,

niosących spokój i wytchnienie.

Nowego Roku,  w którym spełnią się wszelkie marzenia,

pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

 

Wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Pracownikom Szkoły

najlepsze życzenia świąteczne

składa

Edyta Golewska

Dyrektor PSP w Strzyżewicach-Rechcie


WIGILIA SZKOLNA

 

     19 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. W nastrój Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klas 0 – III oraz chór szkolny (uczennice klasy IV-VI), przedstawiając jasełka bożonarodzeniowe. Wszyscy widzowie byli głęboko wzruszeni. Cała społeczność szkolna uczestniczyła we wspólnej modlitwie, po czym wszyscy połamali się opłatkiem. Uroczystość została przygotowana przez p. Marzenę Jóźwicką.
     Podczas uroczystego apelu wręczone zostały również nagrody za konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”. W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs Samorządu Uczniowskiego „Świąteczny wystrój sali”. Wszystkie klasy wykazały się pomysłowością i piękną świąteczną scenerią.
 


Kiermasz Świąteczny

W dniach 12 – 19 grudnia 2014r. miał miejsce w naszej szkole kiermasz świąteczny. Sprzedawaliśmy: choinki, ozdoby świąteczne, stroiki, aniołki, bombki, kartki oraz babeczki.  Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem zarówno wśród naszych uczniów, rodziców jak i osób odwiedzających naszą szkołę. Dzieci były bardzo zainteresowane powodzeniem kiermaszu i aktywnie w nim uczestniczyły. Opiekę nad przygotowaniami i jego organizacją  sprawowała

 pani Marzena Jóźwicka. Uzyskane pieniądze zostały przeznaczone na zakup materiałów potrzebnych do wykonania  gazetek szkolnych, które uświetniają wygląd naszej szkoły oraz  na nagrody dla uczniów za sukcesy w konkursach organizowanych  przez szkołę. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko kiermaszu i zapraszamy na kiermasz wielkanocny, który będzie organizowany przed Świętami Wielkiej Nocy.


Kartka Bożonarodzeniowa

 

      Dnia 19 grudnia 2014r. w naszej szkole rozstrzygnięty został  konkurs na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”.
W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły z klas I - VI, którzy z pomocą swoich wychowawców wykonali ładne, staranne i pomysłowe kartki świąteczne. Dlatego też wybór tych najładniejszych był bardzo trudny.
Po obejrzeniu kilkudziesięciu prac konkursowych, komisja w składzie :
Pani Magdalena Jakóbczak, Pani Magdalena Krzywda i Pani Marzena Jóźwicka przyznała następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:
 

Kategoria klasy I – III
I miejsce – Julia Kowalczyk kl. III
II miejsce – Alicja Nowicka kl. II
III miejsce – Szymon Kozak kl. III

Kategoria klasy IV – VI
I miejsce – Julia Adamczyk kl. V
II miejsce – Izabela Kaproń kl. IV
III miejsce – Dawid Dziedzisz kl. IV

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

 


POKAZ HISTORYCZNY

 


FILM DO KONKURSU "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ' - WIECZÓR U BABCI

 

http://youtu.be/wzkLicF4lFs.

 


WYSTAWA

 

Od 11 listopada w naszej szkole prezentowana jest postać wybitnego Polaka pilota porucznika

Jana Jakubowskiego z Bystrzycy Nowej.  Zapraszamy do zapoznania się z wystawą poświęconą jego osobie .


KONSULTACJE Z RODZICAMI

 

Dnia 11 grudnia 2014 r. (czwartek) o godzinie 16.00 odbędą się indywidualne konsultacje nauczycieli

poszczególnych przedmiotów i wychowawców z Rodzicami.
 

Serdecznie zapraszamy


Pod takim hasłem urząd marszałkowski zorganizował kampanię edukacyjną. Jej celem było pokazanie mieszkańcom regionu, jak ważna jest segregacja baterii i akumulatorów i co dzieje się, gdy wypełniające je niebezpieczne substancje przedostaną się do środowiska. Jednym z elementów tej akcji był konkurs dla szkół na największą zbiórkę tych odpadów, w którym łączna pula nagród wynosi niemal 26 tysięcy złotych!

Nasza szkoła przystąpiła do tego konkursu i została laureatami powyższego konkursu.
PO RAZ KOLEJNY OKAZAŁO SIĘ, ŻE JESTEŚMY EKOLOGAMI NA MEDAL.

W piątek 12 grudnia w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie nastąpi uroczyste podsumowanie konkursu  i wręczenie nagród.

Czekamy z niecierpliwością

 


Walduś w Naszej Szkole.
 

2 grudnia w naszej szkole odbył się występ Klowna Waldusia.
Klown przyjechał do nas o godzinie 11:30. Walduś przebierał wszystkich uczestników jego pokazów (swoich pomocników) w różne dziwne i śmieszne stroje. Jedna z uczennic pomagała Waldusiowi w pokazaniu nam nietypowych głośników (pudełka lub pusta butelka). W następnej części uczeń klasy V był panem Hilarym. Klown założył mu surdut i śmieszne okulary. Następnie uczeń V klasy Mieczyslaw Olchawa brał udział w konkursie ustawiania piramidy z kubeczków. Na zakończenie Walduś przebrał ucznia Bartka Kapronia za ekoludka, później wybrał trzech chłopcówz klasy lV i dwóch z klasy lll. Przebrał ich za piłkarzy. Mieli oni za zadanie strzelać do bramki czyli w ścianę. Następnie nasz gość pokazał nam kilka sztuczek i wyjaśnił zasadę ich działania.
To przedstawienie było po to aby umilić dzieciom lekcje. Dzień był bardzo udany. Wszystkie zabawy rozśmieszyły uczniów. Klown Walduś zachęcał również do segregowania śmieci, dbania o środowisko. Te pokazy były jednocześnie zabawną lekcją ekologii.

 

Uczniowie klasy piątej


ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

 

28 Listopada 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w zabawie andrzejkowej.
Zabawa rozpoczęła się o godzinie 12:15. Aby wejść na salę należało przynieść czekoladę lub batonik. Zebrane słodycze trafią do potrzebujących dzieci w ramach akcji charytatywnej pt. "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem"
Uczestnicy zajęć teatralnych udekorowali salę rysunkami wiedźm i czarodziejskich kluczy. Światła migających reflektorów wprowadziły wszystkich w dyskotekowy nastrój. Muzykę przygotowała uczennica klasy VI Julia Stelmasiewicz przy pomocy kolegów i koleżanek ze swojej klasy. Młodsze klasy doskonale bawiły się tańcząc w kółeczku lub w pociągu, natomiast starsze w parach.
Wróżby przygotowała klasa II i zespół zadaniowy Samorządu Uczniowskiego (kl. VI). Były to m. in.: lanie wosku, zabawa z kostkami. przyszły zawód, tajemnicze cyferki, imię wybranka, czarodziejskie karty oraz karteczki ze znaczkami przyszłości. Do stolików wróżek i wróżbitów ustawiały się długie kolejki chętnych do wzięcia udziału w zabawie.
Zabawa zakończyła się o godzinie 15:00, ale większość uczniów uważała, że to zbyt wcześnie. Dyskoteka była udana i wszyscy czekają na następną.

Uczniowie klasy szóstej

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 

„Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
Żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”
 
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka  przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś” 
Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły  przynieśli  swoje misie. Te miękkie, miłe w dotyku maskotki są ulubieńcami dzieci na całym świecie.
Podczas wspólnego świętowania  dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas     I-III  poznały historię Pluszowego Misia, śpiewały piosenki  o misiu, tańczyły  oraz brały udział w konkursach: podrzucanie swojego misia, aby nie spadł, picie miodu przez słomkę, tworzenie misia z kół. Do zabawy włączyły  się również wychowawczynie klas młodszych, które miały za zadanie narysować misia z zawiązanymi oczami.  
 Na zakończenie wszyscy uczniowie po intensywnych zabawach   oglądali film o Kubusiu Puchatku .


GMINNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 listopada 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej odbyło się Gminne Święto Niepodległości. Placówka ta obchodziła również 80-tą rocznicę nadania szkole imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

O godzinie 12 w kościele parafialnym w Kiełczewicach odbyła się uroczysta msza święta odprawiana przez Księdza Dziekana Zbigniewa Szcześniaka, w której uczestniczyli przedstawiciele Związku Piłsudczyków, Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i gminnych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, uczniowie  i okoliczni mieszkańcy. Mszę św. uświetniła swym występem Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzyżewice. Po mszy św. za orszakiem pocztów sztandarowych i przy  wtórze orkiestry uczestnicy udali się na pobliski cmentarz, na Grób Nieznanego Powstańca, aby tam pomodlić się i uczcić zapaleniem zniczy pamięć poległych w walce o wolną Polskę.

Następnie w PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach-Rechcie odbyła się uroczysta część artystyczna przygotowana przez młodzież szkoły oraz Centrum Kultury i Promocji
w Piotrowicach. Niezwykle pięknie w nastrój tak podniosłej chwili wprowadził wszystkich zgromadzonych koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Strzyżewice, po którym goście obejrzeli niecodzienne wydanie „Panoramy” wzbogacone pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczniów PSP w Strzyżewicach – Rechcie. Kolejnym punktem części artystycznej był koncert laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznej organizowanego przez Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach 4 listopada 2014 roku. Utalentowana młodzież naszej gminy pokazała jak piosenką można uczcić pamięć, tych którzy walczyli „za naszą i waszą wolność”. Na zakończenie wystąpił zespół wokalny z Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach w Koncercie Piosenki Legionowej. Aby tradycji stało się zadość, jak co roku również publiczność aktywnie włączyła się do uczczenia pieśnią tego niezwykle ważnego dla każdego Polaka święta. Był to moment niezwykle budujący. Okazuje się, że pieśń patriotyczna łączy pokolenia.

Magdalena Krzywda

 

 


 

Zaproszenie      

 

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach – Rechcie,

Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach

mają zaszczyt zaprosić

 

         Mieszkańców Gminy Strzyżewice

 

na Gminne Obchody Święta Niepodległości,

które odbędą się  11.11.2014 r. o godz. 13.30

w Publicznej Szkole Podstawowej 

w Strzyżewicach – Rechcie

 

Przebieg uroczystości:

1.    Msza święta w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej

i Nawiedzenia NMP w Kiełczewicach Maryjskich o godz. 1200

2.    Zapalenie zniczy na grobie Nieznanego Powstańca

3.    Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości w PSP
w  Strzyżewicach – Rechcie we współudziale młodzieży

      z Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach

 


WYJŚCIE NA MOGIŁĘ

Ciszą cmentarną ukołysani

Z dala od życia i znoju.

Dobiwszy wreszcie cichej przystani

Odpoczywają w pokoju.

 

W dniu 29 października jak co roku udaliśmy się całą szkołą na jesienny spacer aby zapalić znicze na zbiorowej mogile żołnierzy austriackich poległych w czasie I wojny światowej. Wcześniej odbył się apel upamiętniający Dzień Wszystkich Świętych, który przygotowała klasa IV wraz z wychowawcą.

 

 

 


Jarzębinka 2014

 

             Dnia 22 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja Gminnego Konkurs Poezji i Piosenki Ludowej „ Jarzębinka” pod Honorowym Patronatem Pana Jana Andrzeja Dąbrowskiego Wójta Gminy Strzyżewice. W tym roku na konkursie oprócz solistów wystąpili również recytatorzy, którzy prezentowali wiersze o tematyce ludowej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej Gminy.

Występy były oceniane w dwóch kategoriach i dwóch grupach wiekowych:

soliści klasy I – III i klasy IV – VI oraz recytatorzy klasy I – III i klasy IV – VI.

W Jury zasiadali Pani Joanna Kawałek Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice z/s w Piotrowicach -  przewodnicząca, Pani Genowefa Baran Sołtys w Kiełczewicach Dolnych i właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego, Pani Maria Klimek emerytowana nauczycielka języka polskiego z Bystrzycy Starej oraz Pani Regina Wróbel z –– śpiewaczka ludowa i pasjonatka tradycji, sztuki i kultury ludowej z Osmolic.  Spośród 30 uczestników konkursu wyłoniono ośmioro laureatów, którzy otrzymali równorzędne nagrody, a byli to:

 

Kategoria soliści, klas I – III:

 1. Bartosz Wilk

 2. Oliwier Oleksiak

 

Kategoria recytatorzy, klas I – III:

 1. Magdalena Sałek

 2. Martyna Maciąg

 

Kategoria soliści, klas IV – VI:

 1. Olga Sobkowicz

 2. Julia Teter

 

Kategoria recytatorzy klas IV – VI:

 1. Emilia Depa

 2. Marta Jakubaszek

 

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze, a dla każdego, kto przybył na konkurs przygotowany był również poczęstunek oraz napoje. Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego serdecznie dziękujemy za pracę wszystkim członkom Jury, a szczególnie  Pani Reginie Wróbel za zaśpiewanie  kilku już trochę zapomnianych przyśpiewek ludowych jak  również uczestnikom za udział w konkursie, ich opiekunom i rodzicom za przygotowanie nie tylko wierszy i piosenek, ale również pięknych i  kolorowych strojów ludowych Laureatom zaś gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych i recytatorskich.

                                                                                                                      Marzena Jóźwicka


Gramy w tenisa stołowego……

20.10.2014 r. odbyły się zawody gminne w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Żabiej Woli. Zajęcie jednego z czterech pierwszych miejsc  w każdej kategorii dawało awans do dalszych rozgrywek. Z naszej 10. osobowej  reprezentacji  7 uczniów  wywalczyło awans do półfinału powiatowego w Jabłonnej.

A oto wyniki:

Lp.

Imię i nazwisko

rocznik

miejsce

1

Wiktoria Oleszko

2004

I

2

Julia Teter

2005

II

3

Klaudia Marzec

2002

II

4

Marta Jakubaszek

2002

III

5

Julia Boguta

2002

IV

6

Bartek Grzywa

2004

III

7

Szymon Kozak

2006

IV

8

Adam Partyka

2002

V – VI

9

Szymon Stępień

2004

V – VI

10

Malwina Kołtun

2005

V – VI

 

 

 

 

 

Marcin Cajzer

 

 

 


ŚLUBOWANIE  PIERWSZOKLASISTÓW

„My się szkoły nie boimy

Choć i praca czeka nas

Śmiało do niej dziś kroczymy

Bo nauki nadszedł czas”

W dniu 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klasy I.

Swoją obecnością zaszczycili nas ksiądz proboszcz Zbigniew Szcześniak, ksiądz kanonik Roman Łaska, emerytowane nauczycielki i dyrektorki Anna Chrząstowska, Mieczysława Teter, Teresa Stępień, Dyrektor szkoły Edyta Golewska, nauczyciele, pracownicy obsługi,  oraz rodzice i uczniowie naszej szkoły. Zebrani gromkimi brawami powitali bohaterów tego dnia -  pierwszoklasistów którzy pięknie prezentowali się na scenie w żakowskich czapkach. Uczniowie z uśmiechem na twarzy zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne.

Ich umiejętności wysoko oceniła Pani Dyrektor. Każdy pierwszak  symbolicznym ołówkiem został pasowany na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w  Strzyżewicach- Rechcie.

Pierwszoklasiści otrzymali akty pasowania oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz zaproszonych gości. Złożyli też symboliczne podpisy w kronice szkolnej.

Uczniowie klas starszych piosenką i tańcem  podziękowali swoim nauczycielom w  tym szczególnym dniu za pracę i trud wkładany w ich wychowanie. Złożyli życzenia i wręczyli symboliczne serca.

Uroczystość przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Na koniec zebrani spotkali się na skromnym słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów klasy I.

Dzieciom życzymy samych sukcesów w nauce a ich rodzicom radości ze swoich pociech.

                                                                  Wychowawca klasy I

 


"Jan Paweł II - Świętymi bądźcie"

 

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski  w dniu 12 października 2014 r. przeżywaliśmy Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie". Z tej okazji uczniowie naszej Szkoły w rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

(16 października) zaprezentowali inscenizację literacko-muzyczną ku Św. Jana Pawła II.

W przedstawieniu brali udział następujący uczniowie: w pierwszej części wystąpiły Antonina Bartoszek, Julia Stelmasiewicz, Klaudia Marzec. Uczennice te przedstawiły ideę Dnia Papieskiego. Natomiast w drugiej części zwanej literacką uczennice zaprezentowały wiersze opisujące życie i pontyfikat Polskiego Papieża. W kolejności wystapiły: Marta Jakubaszek "Pontyfikat miłości", Nikola Skiba "Nasz Papież ukochany", Julia Teter "Pasterz", Izabela Kaproń "Abba Ojcze", Wiktoria Oleszko "On nas nauczył", Julia Boguta "List do Ojca Św.", Paulina Teter "Cały Twój", Gabrysia Buczkowska "Czyżby koniec świata".

Nasza pamięć o Janie Pawle II jest wyrazem wielkiej troski o wartości najwyższe jakimi są przyjaźń z Bogiem i osiągnięcie pełni szczęścia w Niebie. W Domu Naszego Ojca już jest Jan Paweł II Nasz Rodak. Również i my chcemy tam się znaleźć.

ks.Robert Młynarczyk


Biała Niedziela w naszej szkole

 

W dniu 5 października 20014 r odbyła się w naszej szkole Biała Niedziela, która została zorganizowana przez Koło Łowieckie „Uroczysko” w Lublinie, Koło Łowieckie „Orzeł”
w Niedrzwicy Dużej oraz Klub HDK PCK w Lublinie. Mieszkańcy gminy mieli możliwość bezpłatnych konsultacji z lekarzami specjalistami. Dzięki Zespołowi Ratownictwa Medycznego PCK w Lublinie, każdy z odwiedzających miał okazję uczestniczenia w nauce udzielania pomocy przedmedycznej oraz poznać sprzęt służący ratowaniu życia.

W ramach tej akcji został ogłoszony konkurs plastyczny „Mała kropla krwi to wielki dar”. Wśród osób wyróżnionych znalazły się osoby z naszej szkoły: Kamil Kopeć – kl.I, Julia Oleszko – kl.II, Julia Syp – kl.III, Julia Boguta – kl.VI, Marta Jakubaszek – kl.VI, Julia Stelmasiewicz – kl.VI, Antonina Bartoszek – kl.VI

 

 


Dbamy o zdrowie i sprawność uczniów!

 

Mamy piękną, sprzyjającą uprawianiu sportu jesień.

10 października 2014 r. w ramach prowadzonej w szkole akcji „Trzymaj formę” odbyły się szkolne biegi przełajowe.

Uczestniczyło w nich 64 uczniów z klas od „0” do VI.

Najszybszą biegaczką z oddziału przedszkolnego okazała się Zuzia Mydlak, pierwszy spośród chłopców przybiegł Szymon Buczkowski.

Z klas I – II wśród dziewcząt wygrała Klaudia Grzywa, wśród chłopców Maciek Pikuła.

Z klas III – IV najszybszą dziewczynką okazała się Malwina Kołtun, chłopcem – Bartek Grzywa.

Z klas V – VI wygrali: Julia Boguta i Marcin Jaworski.

Wszystkim gratuluję uczestnictwa w tej sportowej imprezie i zachęcam do systematycznego biegania.

Marcin Cajzer


Zachowaj Trzeźwy Umysł

 

W dniu 17 września  zostały wręczone przez Pana Jana Andrzeja Dąbrowskiego Wójta Gminy Strzyżewice nagrody dla laureatów i uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Mój wolny czas” w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł do którego szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2013/2014.

Laureatkami tego konkursu jest Maja Dumańska, kl. II oraz Klaudia Grzywa, kl. II

Zwycięzcom gratulujemy

Wszystkich uczniów zachęcamy do aktywnego udziału we wszystkich konkursach organizowanych przez szkołę.

 


WYMARZONY  PLAC ZABAW

 

Dzieci z naszej szkoły radośnie rozpoczęły nowy rok szkolny, a to za sprawą oddanego  do użytku w dniu 17 września 2014 roku nowego placu zabaw.

Urządzenia na placu są różnorodne i wielofunkcyjne. Na dzień otwarcia zostały  przybrane kolorowymi balonikami. Uroczystego  przecięcia symbolicznej kolorowej wstęgi  dokonali Wójt Gminy Jan Andrzej Dąbrowski, Dyrektor Szkoły Edyta Golewska, przedstawiciel LGD ,,Kraina Wokół Lublina” Jolanta Rymarz, oraz reprezentant uczniów. Ksiądz Robert Młynarczyk pobłogosławił i  poświęcił plac zabaw. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej  przygotowali krótki montaż słowno- muzyczny. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że będą korzystać z placu zabaw bezpiecznie, dbać o jego estetykę i wygląd  oraz szanować zieleń. W imieniu rodziców podziękowała przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Kaproń.   Na zakończenie  uroczystości zebrani goście, oraz cała społeczność szkolna udali się na krótki poczęstunek, gdzie królowały torty. Radości i uśmiechów nie było końca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, aby przy naszej szkole powstał piękny, kolorowy a przede wszystkim bezpieczny plac zabaw .

                                                                 Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej

                                                                 w Strzyżewicach -  Rechcie


Sprzątanie Świata

 

Jak co roku w naszej szkole odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 0 – VI. Nasze akcje przynoszą oczekiwane efekty, ponieważ z każdym rokiem zbieramy coraz mniej śmieci.


Gminne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.

 

18.09.2014 r. na trudnej trasie biegowej prowadzącej wokół lasu w Dębinie, odbyły się gminne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.

Oto nasi reprezentanci:

1.      Adamczyk Julia                 kl. V

2.      Boguta Natalia                  kl. V

3.      Dziadosz Ewelina             kl. V

4.      Rzedzicka Edyta               kl. V

5.      Bartoszek Antonina       kl. VI

6.      Boguta Julia                       kl. VI

7.      Buczkowska Gabriela    kl. VI

8.      Marzec Klaudia                kl. VI

9.      Teter Paulina                    kl. VI

10.   Teter Julia                          kl. IV

11.   Orzechowski Kuba          kl. III

12.   Kurzyna Sebastian          kl. III

13.   Kozak Szymon                  kl. III

14.   Staszczak Mateusz         kl. IV

15.   Grzywa Bartek                 kl. IV

16.   Kozak Mikołaj                   kl. V

17.   Olchawa Mieczysław     kl. V

18.   Jaworski Marcin               kl. V

19.   Pikuła Michał                    kl. V

20.   Partyka Adam                   kl. VI

Dziewczęta ze szkoły w Strzyżewicach – Rechcie okazały się bezkonkurencyjne , wygrywając ze znaczną przewagą nad pozostałymi szkołami. Będą reprezentowały naszą Gminę na zawodach w Bychawie 29 września.

 

Chłopcy, z trzema trzecioklasistami w składzie, po zaciętej walce  zajęli 3 miejsce.

Marcin Cajzer

 


OGŁOSZENIE

 

W dniu 8 września 2014 r. (poniedziałek) o godzinie 16.00 odbędą się spotkania Rodziców uczniów klas 0 - VI

z wychowawcami klas.
Celem spotkania jest zapoznanie z koncepcją pracy szkoły, omówienie spraw organizacyjnych klasy i szkoły, zapoznanie z wymaganiami edukacyjnymi oraz procedurami bezpieczeństwa.

1.      Spotkanie z dyrektorem szkoły – świetlica szkolna.

2.      Spotkanie z wychowawcami klas.


Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.
Dyrektor i Rada Pedagogiczna

 

 

 


 

OGŁOSZENIE

 

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2014/2015 w dniu 1 września 2014 roku:

 

 •  Msza Święta o godz.9.00 w Kościele Parafialnym w Kiełczewicach Górnych

 •  Uroczyste rozpoczęcie w szkole o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej.

 

 


 

UWAGA

 

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

 


ROK SZKOLNY 2013/2014

 


 


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW - WAKACJE 2014

 

LIST LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY

NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

LIST MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 


 

OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w dniu 27 czerwca 2014 roku: 

 • Msza Święta o godz.9.00 w Kościele Parafialnym w Kiełczewicach Maryjskich

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej.

 


WYCIECZKA DO LUBLINA KLASY III

 


Festyn Rodzinny

W niedzielne popołudnie 15 czerwca odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny, który połączył trzy daty z kalendarza: 26 maja – Dzień Matki, 1 czerwca – Dzień Dziecka i 23 czerwca – Dzień Ojca. Dzieci wierszem i tańcem wyraziły wdzięczność dla swoich Rodziców za ich miłość i opiekę. Natomiast rodzice przygotowali wiele atrakcji dla swoich pociech, dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, trampolina, malowanie twarzy.

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wspomogli nas finansowo i rzeczowo w organizacji tego festynu:

Pani Annie Zdybel – prezesowi BS w Strzyżewicach;

Państwu Małgorzacie i Grzegorzowi Kunom – właścicielom piekarni w Żabiej Woli

Panu Adamowi Cnocie – właścicielowi zakładu kamieniarskiego „Diatrak” w Strzyżewicach

Pani Teresie Król – właścicielowi sklepu spożywczo-przemysłowego w Strzyżewicach-Rechcie,
Pani Halinie Piotrowskiej – właścicielowi sklepu spożywczo – przemysłowego w Strzyżewicach,
Zarządowi firmy Osmofrost w Osmolicach

Hurtowni Smaczek w Kraśniku

oraz zespołowi „Fortis”

To także dzięki nim, ich bezinteresowności i dobrej woli możliwa jest realizacja naszych działań.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim Rodzicom, za przygotowanie Festynu Rodzinnego, za poświecenie swojego cennego czasu, za otwartość i serdeczność.
Cieszymy się, ze nasza placówka ma tak wspaniałych Rodziców.

Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach - Rechcie


Kaprysek w naszej szkole

5 czerwca gościliśmy grupę teatralną „KAPRYSEK” z Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach, która zaprezentowała spektakl „Kozi domek”. Główną aktorką w tym przedstawieniu grającą kózkę jest nasza uczennica – Julia Teter z kl.III.

Po przedstawieniu instruktor Pani Barbara Gąbka zaprosiła uczniów na warsztaty teatralne i każdy przez chwilę mógł poczuć się prawdziwym aktorem.


Dzień Dziecka

W dniu 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w wycieczce do parku edukacji i rozrywki  „Farma Iluzji”.

Farma Iluzji to nie tylko przepiękny teren. To również miejsce pełne atrakcji dla dzieci. Można tam zobaczyć dziesiątki eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczających ludzkim zmysłom. Najbardziej popularnym miejscem jest oczywiście Latająca Chata Tajemnic. Farma to także teren do zabawy i wypoczynku. Ta wycieczka z pewnością należy do udanych

Natomiast uczniowie klas IV-VI ze względu na niespodziewany deszcz (miała być przejażdżka konna po okolicy) pozostali w szkole i przez 4 godziny lekcyjne bawili się w gorących rytmach muzyki, które były przeplatane konkurencjami sportowymi i sprawnościowymi.


 

FESTYN EKOLOGICZNY

 


OGŁOSZENIE

W dniu 25 czerwca 2014 r. odbędzie się kiermasz używanych podręczników.

Prosimy o ich wycenę w zależności od stanu użytkowania.

Uwaga: Podręczniki do klasy VI nowe ze względu na nową podstawę programową.
 


 

SZKOLNY KONKURS "MISTRZ KLAWIATURY"

 

     Dnia 30 maja w naszej szkole odbył się konkurs "MISTRZ KLAWIATURY". Brali  w nim uczniowie klas IV - VI. Szkolnym Mistrzem Klawiatury okazał się Bartosz Łopucki z klasy VI, który zdeklasował pozostałych uczestników. Drugie miejsce zajął Michał Pikuła z klasy IV a trzecie miejsce uzyskał Krystian Motysia z klasy VI.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom .

Organizator: Wojciech Rymarz

 

 

 

 


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

Z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II w środę 21 maja w naszej szkole odbył się montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów z klas IV – VI.  Poprzez czytane teksty, recytowane wiersze, śpiewane piosenki oraz fotografie związane z życiem i pontyfikatem naszego Wielkiego Rodaka, uczniowie przybliżyli wszystkim zebranym tą wybitną postać Świętego już Jana Pawła II.

Modlitwa do św. Jana Pawła II

Boże, bogaty w miłosierdzie,
z Twojej woli święty Jan Paweł II, papież,
kierował całym Kościołem,
spraw, prosimy, abyśmy dzięki jego nauczaniu
z ufnością otworzyli nasze serca
na działanie zbawczej łaski Chrystusa,
jedynego Odkupiciela człowieka.
Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg,
przez wszystkie wieki wieków. Amen.


 

OGŁOSZENIE

 

Dnia 23 maja 2014 r. o godz. 16.00 odbędą się konsultacje indywidualne z rodzicami.

Poinformowanie rodziców o propozycjach ocen rocznych oraz o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi i oceną naganną lub nieodpowiednią zachowania
 

                                                                                                        Serdecznie zapraszamy


 

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 

10.05.2014 r.  w Szkole Podstawowej nr. 27 w Lublinie odbył się  Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Brało w nim udział 11 drużyn (44 zawodników). Nowością  w tym roku było, że ekipa musiała składać się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców.

Konkurencje turnieju:

         przepisy ruchu drogowego,

         miasteczko ruchu drogowego,

         tor przeszkód,

         udzielanie pierwszej pomocy.

Nasza drużyna zajęła II miejsce, zdobyła Puchar Starosty Lubelskiego, oraz cenne nagrody. W klasyfikacji indywidualnej  Bartosz Łopucki zajął II miejsce, Michał Broda - XII miejsce, Angelika Rzedzicka - XVII miejsce, Martyna Wrzochal – XXI miejsce.

 

                                                                                                                                                       Opiekun: Paweł Teter


KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

Dnia 28 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbyły się eliminacje Konkursu Piosenki Religijnej organizowane przez Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach. Brali w nich udział uczniowie ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum z terenu Gminy Strzyżewice. W jury zasiadali Ksiądz Prałat Leszek Niedźwiedź -  Proboszcz z Parafii w Bystrzycy Starej, Pani Joanna Kawałek – Dyrektor CKiP w Piotrowicach oraz Pani Genowefa Baran – Sołtys w Kiełczewicach  Dolnych. Jury oceniało w sumie 15 występów zarówno solistów jak i grup wokalnych w kategoriach klas I – III,  IV – VI i Gimnazjum i wybierało laureatów. Wszyscy laureaci wystąpili w Koncercie Galowym dnia 11 maja w Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach. Nasza szkołę jako laureaci reprezentowały solistki: Julia Teter z klasy III z piosenką „ List do Boga” i Martyna Wrzochal z klasy VI z piosenką „ Światłem być” oraz Zespół Wokalny w skład, którego wchodzą uczennice klas IV – VI, których występ tak się spodobał, że jako jedyni zaśpiewali dwie piosenki:

„ Pamiętamy” i „Kochamy Cię Janie Pawle II”

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych


Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 29 kwietnia 2014 r. odbyła się akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  Uczniowie klasy V aktywnie wzięli udział w uroczystości zarysowując tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Uroczystość rozpoczęła sonda wśród uczniów - co wiemy na temat Konstytucji 3 Maja?  Następnie narrator w krótkim opowiadaniu przeplatanym wierszami  przypomniał historię, tego ważnego wydarzenia w dziejach Polski.           
 


SPOTKANIE Z KRÓLOWĄ MLEKA

Dnia 30 kwietnia 2014 r. uczniowie klas: II, III i V, udali się na spotkanie z Królową Mleka-Katarzyną Gajownik. Wybraliśmy lidera i zaczęła się cała zabawa. Gdy odbyła się pierwsza konkurencja, dotycząca wiedzy i zdobyliśmy maksymalną ilość punktów, na naszych twarzach zagościła radość i mieliśmy zapał do dalszej pracy. Następnie odbyła się degustacja produktów mlecznych i serów. Uczniowie musieli wykazać się własnym zmysłem smaku. Jednak największą radość sprawił nam udój mleka. Wszyscy dopingowali swoje drużyny. Klasa V udoiła najwięcej  (850ml). Mieliśmy również okazję powiedzieć kilka słów do Radia Lublin. Okazało się, że nasza grupa zdobyła I miejsce w całym konkursie, odebraliśmy ser oraz dyplom. Na koniec Miss Mleka rozdawała swoje zdjęcia z autografami. Chcielibyśmy żeby pani Katarzyna za rok zagościła w naszej szkole.

 

                                                         Nikola Skiba i Julia Stelmasiewicz-uczennice klasy V


„RADOSNY PORANEK”

 W  dniu 16 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach – Rechcie  uczniowie klasy IV przygotowali z okazji Świąt Wielkanocnych ciekawe przedstawienie pt. „Radosny Poranek”. Aktorzy przebrani w stroje współczesne czasom, w których żył Jezus przedstawili  Dzień Zmartwychwstania Pańskiego oraz  złożyli życzenia Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom. Całość przedstawienia poprzez oprawę wokalna uświetniły uczennice klas IV- VI.

Życzenia świąteczne  wszystkim zebranym złożyła również Pani Dyrektor Edyta Golewska, a na zakończenie wszyscy zebrani podzielili się tradycyjnym jajkiem i babką wielkanocną.


 

KONKURS WIELKANOCNY

 

Dnia 16 kwietnia 2014r. w naszej szkole rozstrzygnięty został po raz kolejny konkurs

na „Najładniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny”.
W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły z klas 0- VI,

którzy wykonali bardzo ładne, staranne, pomysłowe pisanki i stroiki.

Dlatego też wybór tych najładniejszych był bardzo trudny.
Po obejrzeniu prac konkursowych, jury w składzie :
Pani Dyrektor Edyta Golewska , Pani Magdalena  i Pani Marzena Jóźwicka,

przyznała następujące miejsca w dwóch kategoriach:

 

Kategoria klasy 0 - III
I miejsce – Julia Teter kl. III
II miejsce – Julia Kowalczyk kl. II
III miejsce – Karolina Partyka kl. I
Wyróżnienie – Paulina Kozak kl. 0
                          Klaudia Grzywa kl. I


Kategoria klasy IV - VI
I miejsce –  Andżelika Ryba kl. VI
II miejsce – Michał Pikuła kl. IV
III miejsce – Klaudia Marzec kl. V
Wyróżnienie – Natalia Boguta kl. IV
                         Julia Adamczyk kl. IV
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczniom bardzo  dziękujemy

za udział w konkursie.


 

KIERMASZ WIELKANOCNY

Jak co roku w naszej szkole w ostatnim tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne odbył się kiermasz, na którym można było kupić : stroiki, pisanki, baranki, zajączki oraz babeczki świąteczne wykonywane przez uczniów klas I –VI. I jak zwykle sprzedawane wyroby rękodzielnicze cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, dziadków i tych osób które odwiedzały naszą szkołę. Opiekę nad przygotowaniami i organizacją  Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego sprawowała pani Marzena Jóźwicka, a sprzedażą zajęły się uczennice klas V i VI.  Pieniądze, które zostały pozyskane tak jak z kiermaszu bożonarodzeniowego  przeznaczono na zakup materiałów plastycznych na gazetki szkolne oraz  na nagrody dla dzieci w konkursach organizowanych  przez szkołę . Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy odwiedzili stoisko kiermaszu i kupowali nasze wyroby. Najbliższy kiermasz już w grudniu.

Serdecznie zapraszamy!


 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 

Z okazji Świąt Wielkanocnych:
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

PRACOWNIKOM SZKOŁY, UCZNIOM I ICH RODZINOM

składa

Edyta Golewska – dyrektor szkoły


OGŁOSZENIE

Dnia 10 kwietnia 2014 r o godz.16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami, wg następującego porządku:

1. Spotkanie z przedstawicielami policji z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie - prelekcja na temat

- CYBERPRZEMOCY

2. Spotkanie z wychowawcami klas - śródsemestralna analiza ocen i zachowania.

 

Serdecznie zapraszamy


Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole.

 

21 marca 2014 roku władzę w naszej szkole przejął Samorząd Uczniowski i wspólnie świętowaliśmy nadejście wiosny. Po odprawie na świetlicy szkolnej uczniowie rozeszli się do klas, żeby przygotować zaplanowane wcześniej zdrowe potrawy.  Punktualnie o godzinie 900 zeszliśmy na dół pokazać komisji rezultaty naszej pracy. Po prezentacji potraw dzieci z młodszych klas rozeszły się przygotowywać plakaty i rymowanki o tematyce zdrowotnej. Natomiast dla starszych klas odbyła się gra etapowa, w której mogliśmy odkryć talenty literackie i plastyczne. Po wykonaniu wszystkich zadań zeszliśmy do świetlicy szkolnej i zrobiliśmy wspólną wystawę. Następnie odbyło się karaoke i wszyscy razem śpiewaliśmy piosenki o zdrowym stylu życia.  Później dwie szóstoklasistki: Angelika Rzedzicka i Paulina Adamczyk  zaprezentowały, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Kilku uczniów z młodszych klas zaprezentowało, co zapamiętali z tego pokazu. Po chwili nauczyciele ogłosili, że mają dla nas niespodziankę. Weszli na scenę i specjalnie dla nas zatańczyli wspaniały układ. Wreszcie nastąpił długo oczekiwany moment- degustacja naszych potraw. Każdy mógł się poczęstować, a że wszystkim smakowało, stoły po kilku minutach zostały puste.  Na koniec ciekawej imprezy wyszliśmy nad rzekę i topiąc marzannę oficjalnie pożegnaliśmy zimę. To był naprawdę udany dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci.


Dzień otwarty w naszej szkole

W pierwszym dniu wiosny w naszej szkole było dużo atrakcji.  Był to również dzień otwarty dla przedszkolaków. Na dzieci czekało bardzo wiele atrakcji. 

Ten niesamowity dzień rozpoczął się od przywitania rodziców i dzieci przez uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawcą.  Po zapoznaniu się z przedszkolakami wszyscy przeszliśmy do świetlicy szkolnej, gdzie odbywały się gry i zabawy dla starszych uczniów.

 Po przywitaniu przez Panią Dyrektor i rozdaniu zadań wróciliśmy do swojej sali.   Tam wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami wykonaliśmy plakat promujący zdrowie techniką  colage.    Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę- malowały, wycinały i kleiły.   Po wykonaniu plakatu zwiedzaliśmy sale lekcyjne klas młodszych i oddziału przedszkolnego, bibliotekę, salę komputerową i salę z tablicą interaktywną.

Kolejnym punktem atrakcji były gry i zabawy w sali „lustrzanej” – tam dzieci spędziły najwięcej czasu.    Następnie przeszliśmy na świetlicę, gdzie odbywały się zabawy starszych uczniów, degustacja potraw oraz rozdanie nagród.

Na zakończenie uczniowie klasy trzeciej pożegnali przedszkolaków i wręczyli im upominki.    Jednak dzieci nie chciały tak szybko rozstawać się z nami. Razem z rodzicami i wszystkimi uczniami poszły nad rzekę topić Marzannę. 

Mamy nadzieję, że ten dzień był dla nich pełen radości i miło spędziły z nami czas.

                                                          Uczniowie klasy trzeciej


KOMUNIKAT

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach-Rechcie ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2014/2015 do następujących oddziałów:

 • oddziału przedszkolnego - dzieci z rocznika 2009 i 2008 (od 1 lipca do 31 grudnia)

 • klasy I - dzieci z rocznika 2007 i 2008 (od 1 stycznia do 30 czerwca)

Druki są do pobrania w sekretariacie szkoły oraz na stronie w zakładce Dokumenty szkolne.

Rekrutacja potrwa do 4 kwietnia 2014 roku.


DRODZY ABSOLWENCI!

W 2015 roku mija 100 rocznica istnienia szkolnictwa na terenie Gminy Strzyżewice. W związku z obchodami tej rocznicy nastąpi wznowienie „Monografii Szkoły Podstawowej w Rechcie”.

Tak więc zwracamy się do naszych Drogich Absolwentów z ogromną prośbą o wypełnienie ankiety (zamieszczonej na stronie szkoły do końca marca 2014), jak też udostępnienie zdjęć i dostarczenie do Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach-Rechcie (do 20 kwietnia 2014)

Materiały zostaną wykorzystane w drugim wydaniu naszej publikacji.

Liczymy na Państwa pomoc i z góry serdecznie dziękujemy

 ANKIETA  ABSOLWENTA

 


Wizyta "Zelektryzowanych".

     Dnia 17 lutego 2014 na drugiej lekcji dowiedzieliśmy się, że na trzeciej godzinie przyjedzie grupa "Zelektryzowani". Wszyscy czekaliśmy w napięciu aż skończy się lekcja.

     Wbiegliśmy na salę z ogromnymi uśmiechami. Na samym początku przywitał nas podróżnik Krzysztof Kolumna "Krzychu". Opowiedział o swojej wspaniałej podróży. Po chwili zawitał do nas fizyk "Albercik". Podczas gdy "Krzychu" opowiadał o kolejnej egzotycznej wyprawie, to fizyk przygotowywał "magiczną mieszankę". Sztuczką była "rakieta", która wyleciała w górę. Chwilę później pokazali nam "znikający" w miksturze styropian.  Wszystkie pokazane sztuczki były robione z przedmiotów codziennego użytku i były oparte na prawach fizyki. Wszystko traktowali z humorem.

      Na sam koniec można było podejść bliżej, aby zobaczyć jak Oni to wykonują. Nigdy nie zapomnimy tego cudownego dnia.

 Angelika Rzedzicka

Paulina Adamczyk

Andżelika Ryba


"Czadu Maryla"

W dniu 16 lutego 2014 r w naszej szkole odbył się koncert piosenek Maryli Rodowicz „Czadu Maryla”. Zebrani mogli posłuchać przebojów Królowej piosenki rozrywkowej w wykonaniu uczestników studia wokalnego Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach. Zarówno wykonawcy jak i słuchacze spędzili bardzo przyjemnie niedzielny wieczór w naszej szkole.


Pierwszaki już czytają ….

20 lutego trzynastu uczniów klasy pierwszej zostało pasowanych na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci poznały już literki i były w stanie wykazać się znajomością czytania i pisania. W sposób praktyczny poznawały zasady korzystania z zasobów bibliotecznych oraz dobrego obchodzenia się z książkami. Samodzielnie rozwiązywały tematyczną krzyżówkę i pięknie śpiewały związaną z tematem spotkania piosenkę. Na pamiątkę pierwszego pobytu w bibliotece dzieci otrzymały atrakcyjne książeczki ufundowane przez sklepik uczniowski.  W przeprowadzeniu pasowania pomagali uczniowie klasy czwartej:  Edytka Rzedzicka i Mietek Olchawa.

Marcin Cajzer


POLICJA W NASZEJ SZKOLE

 

     W dniu 11 lutego 2014 roku w naszej szkole odwiedzili nas policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie i Bychawie. Opowiadali nam  o zasadach poruszania się na jezdni, o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Przestrzegali nas przed kontaktami z nieznajomymi. Pokazywali jak chronić się przed atakującym psem. Dowiedzieliśmy się również, że nigdy nie można drażnić się z psem, ponieważ każdy z nich jest pamiętliwy i nawet po kilku latach może nas zaatakować.

 Policjanci udzielili nam dużo cennych rad na  temat naszego bezpieczeństwa, z których będziemy korzystać.                                       

                                                                      Uczniowie klasy trzeciej      

 


ZAPROSZENIE

Zapraszamy na koncert piosenek Maryli Rodowicz "Czadu Maryla"

w dniu 16 lutego (niedziela) 2014 roku o godzinie 17.30

w Szkole Podstawowej w Strzyżewicach-Rechcie

W repertuarze między innymi: "Małgośka", "Kolorowe jarmarki", "Damą być" i wiele innych przebojów!

W koncercie udział wezmą soliści z Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach 

Serdecznie zapraszamy


Niech żyje bal!

8 lutego mieliśmy okazję pobawić się przy gorących rytmach na Balu Karnawałowym w naszej szkole. Tradycyjnie, jak każdy bal, również i nasz rozpoczął się krokiem poloneza. Ciekawe tańce i zabawy prowadziła animatorka Marlena. Dużo wrażeń i zadowolone twarze dzieci pokazują, że był to dla nich czas radości i dobrej zabawy.

Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pysznego poczęstunku i wspólną zabawę.

 


 

 

     "Od grosika do złotówki" jest projektem z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa. Jest  to dla uczniów bardzo ważne doświadczenie w dziedzinie samodzielnego podejmowania decyzji o zarabianiu i oszczędzaniu. 

     Uczniowie z klasy II z wielką ochotą i zaangażowaniem biorą udział w zajęciach poświeconych tym tematom.

 


 

Aktywne ferie

 

Ferie spędzamy bardzo wesoło i pracowicie. Uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych, tanecznych, teatralnych i spotkaniu z fantastyką. Również wyjeżdżaliśmy na basen. Na zajęciach plastycznych z Panem Szczepanem Kasiurą, robiliśmy niesamowite wyroby z gliny: garnuszki, miseczki i kubeczki, natomiast z Panią Marzeną Jóźwicką wytwarzaliśmy jajka z wełny filcowej. Pani Magda próbowała zaszczepić nas tańcem współczesnym – i udało się J. Z Panią Barbarą Dumańską poznawaliśmy świat fantastyki. Graliśmy w planszowe gry fantastyczne, oglądaliśmy własnoręcznie wykonane figurki wojowników z kosmosu oraz rysowaliśmy różne UFO-ludki. Zajęcia teatralne z Panią Barbarą Gąbką były połączeniem zabaw twórczych i ćwiczeń aktorskich, zagadek pantomimicznych i scenek z życia z wykorzystaniem naszej wyobraźni.

Uczestnicy

 


Apel Prymusa

 

W dniu 17 stycznia odbył się po raz pierwszy Apel Prymusa. Pani Dyrektor podsumowała wyniki w nauce za I semestr oraz wręczyła dyplomy uczniom wyróżnionym.

 

Uczniowie wyróżnieni z I etapu edukacyjnego:

Alicja Nowicka, Klaudia Grzywa, Maja Dumańska,  Julia Oleszko, Malwina Kołtun, Julia Kowalczyk, Julia Teter, Wiktoria Oleszko, Iza Kaproń

 

Uczniowie wyróżnieni z II etapu edukacyjnego (średnia 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie):

Natalka Boguta, Michał Pikuła, Klaudia Marzec, Adam Partyka, Julia Stelmasiewicz, Bartosz Łopucki

 

Uczniowie ze 100 % frekwencją:
Julia Adamczyk, Kamil Bielak, Natalia Boguta, Ewelina Dziadosz, Marcin Jaworski, Mieczysław Olchawa, Julia Boguta, Klaudia Marzec, Julia Stelmasiewicz, Paulina Teter, Maciej Broda, Łopucki Bartosz

 


PODZIĘKOWANIE

 

Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.

Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.

Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,

wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.

Za zaangażowanie, znakomitą atmosferę wspólnych działań na rzecz szkoły,

oraz za wspomaganie w organizacji życia szkolnego

Z całego serca WSZYSTKIM RODZICOM
składają serdeczne podziękowania

Dyrektor i Nauczyciele

PSP w Strzyżewicach-Rechcie


AKTYWNE FERIE

 

21 STYCZNIA (WTOREK)  GODZ. 10.00 – 12.00

ZAJĘCIA PLASTYCZNE z instruktorem CKiP w Piotrowicach

WARSZTATY GRAFICZNE TECHNIKĄ MONOTYPI

RUCH TO ZDROWIE – TANIEC GODZ.12.00 – 14.00 –

Instruktor tańca współczesnego

 

22 STYCZNIA (ŚRODA)  GODZ. 9.00 – 12.00

CYTADELA SYRIUSZAspotkanie z członkiem Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyków

- DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

WYJAZD NA BASEN GODZ.13.00 – 15.30

 

23 STYCZNIA (CZWARTEK) GODZ. 10.00 – 12.00

ZAJECIA PLASTYCZNE z Panią Marzeną Jóźwicką

 

24 STYCZNIA (PIĄTEK) GODZ. 10.00 – 12.00

ZABAWA W TEATR zajęcia prowadzone przez instruktora CKiP w Piotrowicach

 

     Serdecznie zapraszamy

Liczymy na Waszą obecność

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

Zebraliśmy się tutaj- my wszystkie wnuczęta,·

aby dać dowód miłości swej dziś,·

bo to wielkie święto, o którym pamięta
każda Ola, Kasia, Dawid i Krzyś.

Dziś jest Święto Babci Dziadka,·

więc prosimy Was
niech te wiersze i piosenki

umilą Wam czas.

 

Dnia 17 stycznia 2014 r. odwiedzili nas niezwykli goście. Przybyli do nas babcie i dziadkowie, którzy podziwiali występy swoich pociech, Dzieci, z wielkim przejęciem, pokazywały swoje umiejętności: recytatorskie, aktorskie i wokalne, dziękując w ten sposób za miłość, dobroć, cierpliwość i troskę. Dziadkowie z wielkim przejęciem oglądali występy dzieci i nagradzali ich gromkimi brawami. Spotkanie wywołało wiele emocji, widać było rozpromienione twarze wnucząt i łezki szczęścia w oczach dziadków. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie, bo wszyscy wiemy jak ważne są takie spotkania.

 

Wychowawczynie oddziału przedszkolnego

i edukacji wczesnoszkolnej


RUCH TO ZDROWIE – KAŻDY CI TO POWIE

     W dniu 15 stycznia odwiedził nas Klaun Walduś ze swoim programem „RUCH TO ZDROWIE – KAŻDY CI TO POWIE”. Oglądaliśmy jego pokazy z zaciekawieniem, a niektórzy nawet brali czynny udział w jego sztuczkach. Śmiechu było co nie miara. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Czekamy na kolejny przyjazd.


Christmas songs and carols

„Christmas songs and carols”- konkurs piosenki anglojęzycznej odbył się w naszej szkole w dniu 14 stycznia 2014r. Na scenie zaprezentowało się 10 uczestników. Oceniało ich jury w składzie: p. Marzena Jóźwicka, p. Małgorzata Bąk i p. Magdalena Jakóbczak.

W młodszej kategorii wiekowej – uczniów klas od pierwszej do trzeciej –nagroda została przyznana Julii Teter, która wykonała kolędę „Silent night”.

W starszej grupie – uczniów klas od czwartej do szóstej – nagrodę zdobyły uczennice klasy VI: Angelika Rzedzicka, Andżelika Ryba i Paulina Adamczyk za wykonanie piosenki „Merry Christmas everyone”.

Przyznano także dwa wyróżnienia: Julii Adamczyk za wykonanie utworu „The little drummer boy” oraz Martynie Wrzochal, która zaśpiewała „Last Christmas”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

                                                                                                                               Magdalena Jakóbczak

 


OGŁOSZENIE

 

W dniu 16 stycznia 2014 r. o godz.16.30 odbędzie się zebranie z Rodzicami.

Celem zebrania jest podsumowanie pracy szkoły po I semestrze.

- Spotkanie z dyrektorem szkoły - świetlica szkolna

- Spotkanie z wychowawcami klas.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców

Dyrektor i Rada Pedagogiczna


SZKOLNY KONKURS KOLĘDNICZY

 

W dniu 15 stycznia odbyła się szkolny konkurs kolędniczy. Każda z klas przygotowała pod opieką wychowawcy jedną kolędę lub pastorałkę. Konkurs był bardzo widowiskowy. Okazało się, że mamy w szkole wielu muzyków, aktorów, a nawet scenografów. Wszyscy zaprezentowali się wyśmienicie.

 

 


 

ZAPROSZENIE

 

 


 

WIGILIA SZKOLNA

 

     Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyła się Wigilia szkolna. Dnia 20 grudnia 2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, które wprowadziły całą brać szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świat Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu odbyła się Wigilia z udziałem zaproszonych gości, którzy są zaprzyjaźnieni z naszą szkołą.
     Wśród gości byli Ks. kanonik Roman Łaska, Ks. Mariusz Szymaniak, przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich , emerytowani dyrektorzy i nauczyciele naszej szkoły oraz pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie i uczniowie. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Ten niezwykły dzień na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników.
     Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali również przedstawienie jasełkowe 6 stycznia 2014r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele parafialnym w Kiełczewicach Maryjskich, a 12 stycznia 2014r. będzie można je obejrzeć na Gminnym Festiwalu Kolędniczym w CKiP w Piotrowicach.


 


KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W NASZEJ SZKOLE

     W dniach 13 – 20 grudnia 2013r. miał miejsce w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy. Sprzedawane były : choinki, ozdoby świąteczne, stroiki, aniołki, bombki oraz kartki, wykonywane przez uczniów klas I –VI, rodziców . Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem zarówno rodziców jak i osób odwiedzających naszą szkołę. Dzieci były bardzo zainteresowane powodzeniem kiermaszu, aktywnie w nim uczestniczyły. Widziały, że ich prace wzbudzają zainteresowanie i znajdują nabywców. Jest to bardzo wychowawcza inicjatywa, uczy dzieci zaangażowania i dobrej pracy. Opiekę nad przygotowaniami i organizacją  Szkolnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego sprawowała pani Marzena Jóźwicka. Uzyskane pieniądze zostały przekazane na zakup materiałów na gazetki szkolne, które uświetniają wygląd naszej szkoły oraz  na nagrody dla dzieci za sukcesy w konkursach organizowanych  przez szkołę . Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko kiermaszu i zapraszamy na kiermasz wielkanocny, który będzie organizowany w kwietniu.


 

KONKURS PLASTYCZNY

 

      Dnia 12 grudnia 2013r. w naszej szkole rozstrzygnięty został po raz kolejny konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową”.
W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły z klas I - VI, którzy pod okiem swoich wychowawców wykonali bardzo ładne, staranne i pomysłowe kartki świąteczne. Dlatego wybór tych najładniejszych był bardzo trudny.
Po obejrzeniu prac konkursowych, komisja w składzie :
Pani Dyrektor Edyta Golewska , Pani Marzena Jóźwicka i Pani Hanna Boczek, przyznała następujące miejsca w dwóch kategoriach:
 

Kategoria klasy I - III
I miejsce – Julia Syp kl. II
II miejsce – Julia Kowalczyk kl. II
III miejsce – Radosław Kornak kl. III
Wyróżnienie – Alicja Nowicka kl. I
Maja Dumańska kl. I


Kategoria klasy IV - VI
I miejsce – Andżelika Ryba kl. VI
II miejsce – Julia Adamczyk kl. IV
III miejsce – Julia Stelmasiewicz kl. V
Wyróżnienie – Paulina Teter kl. V
Michał Pikuła kl. IV
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

 


KONSULTACJE Z RODZICAMI

 

 W dniu 12 grudnia (czwartek) 2013 r. o godzinie 16.30 odbędą się konsultacje z rodzicami.

Poinformowanie rodziców uczniów o propozycjach ocen na I semestr oraz o zagrożeniach ocenami

 niedostatecznymi, nagannymi lub nieodpowiednimi z zachowania.

Serdecznie zapraszamy

 


MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

 

Dnia 6 grudnia w naszej szkole gościliśmy Św. Mikołaja. Dzieci otrzymały fantastyczne prezenty i dużo słodyczy.


 WIECZÓR PEŁEN EMOCJI

19 listopada 2013 roku 14 uczniów z klas od III do V miało możliwość obejrzeć mecz Polska-Niemcy U – 20  w  Łęcznej. Wyjazd zorganizował nasz nauczyciel wychowania fizycznego. Na miejscu dostaliśmy szaliki reprezentacji i płaszcze w kolorach narodowych.

Wszyscy wytrwale i z dużym zaangażowaniem, pomimo zimna, kibicowali Polsce. Nieznacznie lepszą okazała się młoda drużyna Niemiec wygrywając  1-0. Bez względu na niekorzystny wynik i niesprzyjające warunki atmosferyczne  dzieci były bardzo zadowolone, że obejrzały na żywo prawdziwy mecz.

To były niezapomniane emocje.

Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze raz nadarzy się taka okazja.

Marcin Cajzer


 

PODZIĘKOWANIE

 

 

11 listopada to święto bliskie sercu każdego Polaka. To symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.


Pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział i przyczynili się do organizacji Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole i w naszej gminie.

 

Dziękuję:

 • Czcigodnym Księżom za sprawowanie ofiary Mszy Świętej i wygłaszaną homilie.

 • Panu Janowi Andrzejowi Dąbrowskiemu – Wójtowi Gminy Strzyżewice, przedstawicielom samorządu gminy i Urzędu Gminy, Panu Arturowi Walaskowi – Sekretarzowi Województwa Lubelskiego za poświecony czas i przybycie.

 • Pani Joannie Kawałek dyrektor CKiP w Piotrowicach za współorganizowanie święta, przygotowanie wystawki i prezentacji historycznej

 • Paniom z Klubu Seniora za uświetnienie uroczystości i porwanie wszystkich do wspólnego śpiewania.

 • Wszystkim pracownikom szkoły oraz Rodzicom za pełną gotowość, zaangażowanie i przygotowanie uroczystości.

 • Dzieciom, młodzieży i wszystkim obecnym za przybycie, wspólne świętowanie i kultywowanie tradycji patriotycznych.

Edyta Golewska
Dyrektor PSP w Strzyżewicach-Rechcie

GMINNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2013 roku w naszej szkole - już po raz trzeci- odbyło się gminne święto z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Najpierw wszyscy udali się do kościoła parafialnego w Kiełczewicach Maryjskich, gdzie odprawiona była msza św. w intencji ojczyzny. Po czym udaliśmy się na cmentarz i zapaliliśmy znicze na grobie powstańca. Kontynuacja tej uroczystości miała miejsce w PSP w Strzyżewicach-Rechcie. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał Wójt Gminy w Strzyżewicach. Dzieci z klas IV-VI oraz młodzież z CKiP w Piotrowicach przygotowali montaż słowno-muzyczny na temat tego wydarzenia. Publiczność była zachwycona, wszyscy gratulowali wspaniałego występu i życzyli dalszych sukcesów. Po przedstawieniu odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i zaproszono uczestników na poczęstunek. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku też spotkamy się na tak pięknej uroczystości.

Paulina Teter, Julia Stelmasiewicz, Julka Boguta


Spotkanie z Rycerzami

 

Średniowieczni rycerze w naszej szkoleGrupa, Rekonstrukto’’ ,,powiadomiła’’ uczniów o swoim przybyciu już miesiąc wcześniej. Wszyscy w napięciu oczekiwali na występ, który miał nastąpić 6 listopada 2013 roku, gdyż średniowieczni rycerze znani już byli uczniowskiej społeczności naszej szkoły. Przybyło tylko dwóch wojów: rycerz polski i rycerz krzyżacki ubrani w stroje z epoki średniowiecznej. Zobaczyliśmy jak dawniej walczono, jakiej używano broni oraz jakie czynności pełnił paź lub giermek. Zapoznano uczniów z zasadami kodeksu rycerskiego i rycerskich powinności. Była to dla nas żywa lekcja historii przedstawiona w sposób humorystyczny i zabawny. Po dokonanej prezentacji uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć ekwipunek rycerski oraz narzędzia kar- dyby, w które chętnie dawali się zakuć. Brawom i owacjom nie było końca. Zapraszamy grupę ,,Rekonstrukto’’ za rok.

 

Antonina Bartoszek, Klaudia Marzec i Paulina Teter.


 

  Zaproszenie      

 

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach – Rechcie,

Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach

mają zaszczyt zaprosić

 

         Mieszkańców Gminy Strzyżewice

 

na Gminne Obchody Święta Niepodległości,

które odbędą się  11.11.2013 r. o godz. 14.00

w Publicznej Szkole Podstawowej 

w Strzyżewicach – Rechcie

 

Przebieg uroczystości:

 

1.    Msza święta w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej

i Nawiedzenia NMP w Kiełczewicach Maryjskich o godz. 1200

2.    Zapalenie zniczy na grobie Nieznanego Powstańca na cmentarzu
w Kiełczewicach Maryjskich

3.    Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości w PSP
w  Strzyżewicach – Rechcie.

4.    Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 


RAZEM  ZADBAJMY  O  BEZPIECZEŃSTWO  I  MOBILNOŚĆ

 

W roku szkolnym 2013/14  uczniowie naszej szkoły  biorą  udział w międzynarodowym programie edukacyjnym  „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.  

Celem  tego programu jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji.

Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault. Uczestnictwo w programie jest całkowicie bezpłatne.

Już otrzymaliśmy  pakiety  edukacyjne  „Droga i Ja”.  Są to  zestawy  dydaktycznego dla uczniów i nauczyciela, składającego się z zeszytów ćwiczeń, testów, materiałów dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. 

Materiały zostały podzielone na dwie grupy wiekowe – 6-9 i 10-12 lat, a ich zawartość na dwie części tematyczne – „Bezpieczeństwo dla wszystkich” i „Mobilność dla wszystkich”.   

                                                                                                          

Możemy też korzystać z bezpłatnego programu multimedialnego  -  narzędzia  do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Platforma  składa się z trzech sprofilowanych modułów – dla dzieci, nauczycieli i dla rodziców Kurs zawiera opis wszystkich najważniejszych zasad ruchu drogowego i mnóstwo przydatnych ciekawostek.

W skład modułu dla dzieci wchodzą slajdy, quizy, animacje i gry, które przekazują najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem na drodze.

Szkolenie dla rodziców zawiera test na osobowość – Jakim kierowcą jesteś? oraz zbiór najważniejszych zasad, które w znaczący sposób zwiększają bezpieczeństwo całej rodziny, podczas podróży samochodem.

Zachęcamy Rodziców i dzieci do odwiedzania strony   www.bezpieczenstwo.renault.pl

                                                                                                                            Hanna Boczek


OGŁOSZENIE

 


W dniu 7 listopada 2013 r. (czwartek) o godz. 16.00
odbędzie się zebranie z rodzicami wg porządku:
1. Spotkanie z pedagogiem
„Jak skutecznie motywować dziecko do pracy”.
2. Spotkanie z wychowawcami klas – analiza osiągnięć uczniów i ocen z zachowania.

 

Serdecznie zapraszamy
 

 

 


 

Cała szkoła biega!

 

Dnia 24.10.2013 roku w lasku w pobliżu naszej szkoły, z inicjatywy samorządu uczniowskiego, zostały zorganizowane biegi przełajowe. Bieg rozpoczęły dziewczynki z klas starszych aby pokazać najmłodszym drogę. Później biegli starsi chłopcy, a następnie dzieci z klas młodszych z zerówką włącznie. Do mety dobiegli jedni szybciej, drudzy wolniej, ale wszystkim udało się pokonać całą trasę. Bieg był rozgrywany w dniu walki z otyłością.
 


„JARZĘBINKA”

 

             W dniu 23 października 2013 roku nasza szkoła po raz pierwszy zorganizowała Gminny Konkurs Piosenki Ludowej „ Jarzębinka” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Strzyżewice. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Występy uczestników były oceniane w dwóch kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VI, a w 

Jury zasiadali Pani Elżbieta Budzyńska Sekretarz Gminy – przewodnicząca, Pani Joanna Kawałek Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice z/s w Piotrowicach i Pani Genowefa Baran Sołtys w Kiełczewicach Dolnych i właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego. Spośród uczestników wyłoniono czterech laureatów, którzy otrzymali równorzędne nagrody, a byli to:

w kategorii klas I – III

Marcin Brygoła z klasy II PSP w Osmolicach,

Kornelia Gorajska z klasy II PSP im. Rodziny Rohlandów  w Żabiej Woli,

w kategorii klas IV – VI

Karolina Rycerz z klasy V PSP w Kiełczewicach Górnych,

Martyna Wrzochal z klasy VI PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach – Rechcie oraz przyznano nagrodę specjalną od Gospodarstwa Agroturystycznego dla Julii Teter z klasy III PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach – Rechcie.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze, a dla każdego, kto przybył na konkurs przygotowany był również poczęstunek oraz napoje. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie, a Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

 

                                                                                                        

                                                                                                                      Marzena Jóźwicka

 


Konkurs o Janie Pawle II „SANTO SUBITO”


W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieszczanach w dniu 17 października odbył się V Międzyszkolny Konkurs o Janie Pawle II „ SANTO SUBITO ”. Wśród uczniów kilkunastu szkół podstawowych z całego województwa w konkursie brały udział również uczennice naszej szkoły: Malwina Kołtun z klasy II, Julia Teter z klasy III, Klaudia Marzec i Julia Stelmasiewicz z klasy V. Uczennice klasy V wśród uczniów klas IV – VI w kategorii, w której trzeba było się wykazać wiadomościami na temat życia i nauczania Jana Pawła II zajęły wysokie III miejsce. Natomiast uczennice z klas młodszych w kategorii klas I –III zajęły miejsce VI. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki, pamiątkowe obrazki a zwycięskie drużyny cenne nagrody. Nauczycielem, który przygotował uczniów do konkursu była Pani Marzena Jóźwicka. Wszystkim uczennicom gratulujemy sukcesu.


 

Ślubowanie i Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

14 października 2013 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów.

W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I, a Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów.
Uczniowie klas starszych przygotowali część artystyczną pod kierunkiem Pani Jadwigi Lenart, wprowadzając tym samym pierwszaków w życie szkoły. Na twarzach uczniów klasy I widać było wielkie przeżycie, jednak, gdy weszli na scenę, zaproszeni przez starszych kolegów, wszystkie lęki "uciekły". Uczniowie podczas krótkiej części artystycznej zdawali egzamin i zdobywali sprawności szkolne. Pani Dyrektor oceniła ich bardzo wysoko, wszyscy zdali egzamin „śpiewająco”.
Na uroczystości obecni byli: nasz wybitny absolwent- sędzia Trybunału Konstytucyjnego Pan Ferdynand Rymarz, ksiądz kanonik Roman Łaska, ksiądz proboszcz Zbigniew Szcześniak, emerytowane nauczycielki i dyrektorki panie Anna Chrząstowska, Mieczysława Teter i Teresa Stępień, dyrektor szkoły Edyta Golewska, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice i uczniowie naszej szkoły.
Pierwszoklasiści otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz zaproszonych gości i akty pasowania na ucznia.
Miłym akcentem integracji był skromny poczęstunek przygotowany przez
rodziców pierwszaków. Uroczystość była bardzo udana i zapadnie dzieciom na długo w pamięci.

Pasowania nadszedł czas,
będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
że się bardzo postaramy.
pilnie świat poznawać,
dobry przykład innym dawać,
być pomocnym w domu , w szkole
i wypełniać ucznia rolę.
Ślubuję uroczyście!
Nauczycieli szanować,
do lekcji się przygotować,
działać na rzecz swojej szkoły,
być uprzejmym i wesołym.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.


DZIEŃ PAPIESKI

 

10.10.2013 r. w Szkole Podstawowej w Rechcie - Strzyżewicach odbyła się akademia z okazji XIII Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II - Papież dialogu". Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie klasy VI, w którym przybliżyli nam Jana Pawła II, jako orędownika pokoju, Który swoim nauczaniem, ale także swoją postawą uczył ludzi na czym polega dialog interpersonalny. W drugiej części akademii uczniowie ukazali nam jego biografię. Przypominając jak daleką wędrówkę przeszedł z Wadowic do Wiecznego Miasta. Na zakończenie odśpiewali pieśń "Barka".

ks. Mariusz Szymaniak


 

Szanujmy przeszłość!


     Uczniowie z klas od IV do VI w dniu 4 października 2013 roku mieli możliwość uczestniczenia w niecodziennej uroczystości.
     W Kościele w Kiełczewicach Maryjskich odbyła się Msza Święta w 150 rocznicę Powstania Styczniowego. Następnie na cmentarzu parafialnym nastąpiło złożenia wieńca na symbolicznym grobie powstańca z 1963 r.
Piękna, patriotyczna uroczystość została zainicjowana przez Strzyżewickie Towarzystwo Regionalne, którego prezesem jest pan Marian Paszkiewicz

 


 

Jak się bawić to w szkole w Rechcie!

 

Dnia 02.10.2013 roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę z okazji Dnia Chłopaka. W dyskotece mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie. Na rozpoczęcie zabawy dziewczyny z klasy 6 wykonały utwór „Bałkanica” na cześć chłopców. Klasa 6 zorganizowała konkursy: tańca, słup soli oraz w krzesełka. Dla zwycięzców były małe nagrody. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili. Zabawa trwała od godziny 13.00 do 16.00. Każdy kto był na dyskotece nie wyszedł zawiedziony.
 


 

 

30 września br. nasza szkoła wzięła udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „ Odkrywamy czystą Polskę”. Akcję rozpoczęła krótka prezentacja poprowadzona przez Paulinę i Martynę, uczennice klasy VI. Dzięki prezentacji uczniowie klas 0-VI, mogli przypomnieć sobie na czym polega ochrona środowiska i jak należy segregować śmieci. Zaś, przytoczone „10 przykazań młodego ekologa”, było cennym drogowskazem pokazującym, jakimi zasadami należy kierować się w życiu, aby postępować ekologicznie. Ponieważ akcja odbywała się w szkole, to też uczniowie zostali poddani testowi wiedzy ekologicznej, który zdali na szóstkę z plusem.

     Jednak najważniejszą częścią tego dnia było wspólne wyruszenie uczniów i nauczycieli na tereny gminy Strzyżewice, celem ich posprzątania. Uczniowie "uzbrojeni” w worki i rękawice oraz pełni zapału i sił, uzyskanych po obfitym i smacznym obiedzie posprzątali rowy, pobliski las i teren w pobliżu szkoły.

     Zebrane worki, a było ich wiele wkrótce zabrała „ekipa sprzątająca” gminy Strzyżewice.

Dziękujemy wszystkim za czynny udział w tak ważnej akcji.

 

 


 

Gminne biegi sztafetowe

 

Dnia 27 września 2013 roku w szkole Podstawowej w Strzyżewicach Rechcie zostały zorganizowane biegi międzyszkolne, aby wyłonić szkołę która będzie reprezentować gminę Strzyżewice na zawodach w Bychawie. Zawody zaczęły się około godziny 10.00.
Na początku opiekunowie grup przypomnieli nam zasady fair-play. Walka był zacięta, ale najważniejsze, że wszystkim udało się dobiec do mety bezpiecznie. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły III miejsce.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w osobie:

Andżelika Rzedzicka

1.    Angelika Rzedzicka

2.    Julia Boguta

3.    Weronika Mordel

4.    Klaudia Marzec

5.    Gabriela Buczkowska

6.    Edyta Rzedzicka

7.    Ewelina Dziadosz

8.    Julia Adamczyk

9.    Marta Jakubaszek

10.Julka Stelmasiewicz

11.Rez. Natalia Boguta


 

Samorząd Uczniowski ma nowy Zarząd.

 

Dnia 25.09.2013 roku odbyły się wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego. Każda z starszych klas wytypowała po dwóch kandydatów. Klasy od 1 do 6 głosowały na jednego z kandydatów. Uczniowie głosowali za pomocą żetonów. Wrzucali je do koszyków swojego kandydata.
Wyniki wyborów:


Natalia Boguta kl. 4           -9
Michał Pikuła kl. 4            -19
Julia Stelmasiewicz kl. 5    -4
Julia Boguta kl. 5             - 11
Angelika Rzedzicka kl. 6   -1
Martyna Wrzochal kl. 6    -7


Zarząd ukonstytuował się następująco:


Przewodniczący -Michał Pikuła,
Zastępca -Julia Boguta,
Skarbnik -Natalia Boguta,
Sekretarz -Martyna Wrzochal.


Życzymy nowemu zarządowi owocnej pracy.
 


 

UWAGA KONKURS

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I - VI z terenu gminy Strzyżewice do udziału w organizowanym przez naszą szkołę konkursu piosenki ludowej "Jarzębinka". Konkurs ten  jest objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Strzyżewice. Regulamin konkursu ( załącznik)

 


 

OGŁOSZENIE

 

W dniu 18 września 2013r. (środa) o godzinie 16.00 odbędą się spotkania Rodziców uczniów klas 0 - VI z wychowawcami klas.
Celem spotkania jest zapoznanie z koncepcją pracy szkoły, omówienie spraw organizacyjnych klasy i szkoły, zapoznanie z wymaganiami edukacyjnymi oraz procedurami bezpieczeństwa.

1.      Spotkanie z dyrektorem szkoły – świetlica szkolna.

2.      Spotkanie z wychowawcami klas.


Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.
Dyrektor i Rada Pedagogiczna

 

 


POLICJA, A BEZPIECZEŃSTWO

 

     Dnia 12 września 2013 roku do naszej szkoły przybyli niespodziewani goście – policjanci z Komendy Głównej w Lublinie- z wydziału kryminalnego i ruchu drogowego.
Wizytę tę zorganizował Sekretarz Województwa Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie- Pan Artur Walasek.
     Na początku panowie policjanci wyjaśnili nam, czym różnią się mundury policyjne poszczególnych wydziałów. Rozmawiali z nami o bezpieczeństwie w domu, na ulicyi w Internecie. Przestrzegali nas przed czyhającymi niebezpieczeństwami.
     W dalszej części spotkania policjanci zadawali nam pytania o przepisach ruchu drogowego. Najbardziej aktywni uczniowie, którzy prawidłowo odpowiadali, na pytania dostali nagrody.
     Na zakończenie spotkania, które było bardzo ciekawe i potrzebne, każdy uczestnik dostał opaskę odblaskową.
 

Uczniowie klasy III
 

 


OGŁOSZENIE

 

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2013/2014 w dniu 2 września 2013 roku:

 

 •  Msza Święta o godz.9.00 w Kościele Parafialnym w Kiełczewicach Górnych

 •  Uroczyste rozpoczęcie w szkole o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej.

 


 

„Człowiek jest Wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi.”

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wspomogli nas finansowo i rzeczowo w organizacji

Festynu Rodzinnego:
Panu Edwardowi Bąkowi – właścicielowi firmy Edbak w Piotrowicach,

Panu Januszowi Wawerowi – właścicielowi firmy Karmet w Piotrowicach,

Państwu Małgorzacie i Grzegorzowi Kunom – właścicielom piekarni w Żabiej Woli

Państwu Ewie i Robertowi Uba – właścicielom firmy „RENOMA”

Panu Adamowi Cnocie – właścicielowi zakładu kamieniarskiego „Diatrak” w Strzyżewicach

Panu Zbigniewowi Gębale – właściciel firmy „MEBLOLUX”
Panu Mirosławowi Łopuckiemu – właścicielowi firmy budowlanej,
Pani Teresie Król – właścicielowi sklepu spożywczo-przemysłowego w Strzyżewicach-Rechcie,
Pani Halinie Piotrowskiej – właścicielowi sklepu spożywczo – przemysłowego w Strzyżewicach,
Pani Lilii Bogusławskiej – właścicielowi sklepu spożywczo – przemysłowego w Bystrzycy Starej,

Państwu Edycie i Ireneuszowi Jamrozom – właściciele gospodarstwa agroturystycznego

To także dzięki nim, ich bezinteresowności i dobrej woli możliwa jest realizacja naszych działań.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach - Rechcie
za wsparcie rzeczowe Festynu Rodzinnego, za pomoc w organizacji wspólnego przedsięwzięcia dla dobra naszej placówki, za otwartość i życzliwość, za poświęcenie swojego czasu i za obecność, że Państwo zawsze są z nami.

Przekonaliśmy się , że zawsze możemy liczyć na osoby o wielkim sercu.

Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach - Rechcie

 

 


ROK SZKOLNY 2013/2014

 

UWAGA

 

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

 


 


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW - WAKACJE 2014

 

LIST LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY

NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

LIST MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 


 

OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w dniu 27 czerwca 2014 roku: 

 • Msza Święta o godz.9.00 w Kościele Parafialnym w Kiełczewicach Maryjskich

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej.

 


WYCIECZKA DO LUBLINA KLASY III

 


Festyn Rodzinny

W niedzielne popołudnie 15 czerwca odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny, który połączył trzy daty z kalendarza: 26 maja – Dzień Matki, 1 czerwca – Dzień Dziecka i 23 czerwca – Dzień Ojca. Dzieci wierszem i tańcem wyraziły wdzięczność dla swoich Rodziców za ich miłość i opiekę. Natomiast rodzice przygotowali wiele atrakcji dla swoich pociech, dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, trampolina, malowanie twarzy.

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wspomogli nas finansowo i rzeczowo w organizacji tego festynu:

Pani Annie Zdybel – prezesowi BS w Strzyżewicach;

Państwu Małgorzacie i Grzegorzowi Kunom – właścicielom piekarni w Żabiej Woli

Panu Adamowi Cnocie – właścicielowi zakładu kamieniarskiego „Diatrak” w Strzyżewicach

Pani Teresie Król – właścicielowi sklepu spożywczo-przemysłowego w Strzyżewicach-Rechcie,
Pani Halinie Piotrowskiej – właścicielowi sklepu spożywczo – przemysłowego w Strzyżewicach,
Zarządowi firmy Osmofrost w Osmolicach

Hurtowni Smaczek w Kraśniku

oraz zespołowi „Fortis”

To także dzięki nim, ich bezinteresowności i dobrej woli możliwa jest realizacja naszych działań.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim Rodzicom, za przygotowanie Festynu Rodzinnego, za poświecenie swojego cennego czasu, za otwartość i serdeczność.
Cieszymy się, ze nasza placówka ma tak wspaniałych Rodziców.

Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach - Rechcie


Kaprysek w naszej szkole

5 czerwca gościliśmy grupę teatralną „KAPRYSEK” z Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach, która zaprezentowała spektakl „Kozi domek”. Główną aktorką w tym przedstawieniu grającą kózkę jest nasza uczennica – Julia Teter z kl.III.

Po przedstawieniu instruktor Pani Barbara Gąbka zaprosiła uczniów na warsztaty teatralne i każdy przez chwilę mógł poczuć się prawdziwym aktorem.


Dzień Dziecka

W dniu 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w wycieczce do parku edukacji i rozrywki  „Farma Iluzji”.

Farma Iluzji to nie tylko przepiękny teren. To również miejsce pełne atrakcji dla dzieci. Można tam zobaczyć dziesiątki eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczających ludzkim zmysłom. Najbardziej popularnym miejscem jest oczywiście Latająca Chata Tajemnic. Farma to także teren do zabawy i wypoczynku. Ta wycieczka z pewnością należy do udanych

Natomiast uczniowie klas IV-VI ze względu na niespodziewany deszcz (miała być przejażdżka konna po okolicy) pozostali w szkole i przez 4 godziny lekcyjne bawili się w gorących rytmach muzyki, które były przeplatane konkurencjami sportowymi i sprawnościowymi.


 

FESTYN EKOLOGICZNY

 


OGŁOSZENIE

W dniu 25 czerwca 2014 r. odbędzie się kiermasz używanych podręczników.

Prosimy o ich wycenę w zależności od stanu użytkowania.

Uwaga: Podręczniki do klasy VI nowe ze względu na nową podstawę programową.
 


 

SZKOLNY KONKURS "MISTRZ KLAWIATURY"

 

     Dnia 30 maja w naszej szkole odbył się konkurs "MISTRZ KLAWIATURY". Brali  w nim uczniowie klas IV - VI. Szkolnym Mistrzem Klawiatury okazał się Bartosz Łopucki z klasy VI, który zdeklasował pozostałych uczestników. Drugie miejsce zajął Michał Pikuła z klasy IV a trzecie miejsce uzyskał Krystian Motysia z klasy VI.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom .

Organizator: Wojciech Rymarz


 

 


 

 


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

Z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II w środę 21 maja w naszej szkole odbył się montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów z klas IV – VI.  Poprzez czytane teksty, recytowane wiersze, śpiewane piosenki oraz fotografie związane z życiem i pontyfikatem naszego Wielkiego Rodaka, uczniowie przybliżyli wszystkim zebranym tą wybitną postać Świętego już Jana Pawła II.

Modlitwa do św. Jana Pawła II

Boże, bogaty w miłosierdzie,
z Twojej woli święty Jan Paweł II, papież,
kierował całym Kościołem,
spraw, prosimy, abyśmy dzięki jego nauczaniu
z ufnością otworzyli nasze serca
na działanie zbawczej łaski Chrystusa,
jedynego Odkupiciela człowieka.
Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg,
przez wszystkie wieki wieków. Amen.


 

OGŁOSZENIE

 

Dnia 23 maja 2014 r. o godz. 16.00 odbędą się konsultacje indywidualne z rodzicami.

Poinformowanie rodziców o propozycjach ocen rocznych oraz o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi i oceną naganną lub nieodpowiednią zachowania
 

                                                                                                        Serdecznie zapraszamy


 

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 

10.05.2014 r.  w Szkole Podstawowej nr. 27 w Lublinie odbył się  Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Brało w nim udział 11 drużyn (44 zawodników). Nowością  w tym roku było, że ekipa musiała składać się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców.

Konkurencje turnieju:

         przepisy ruchu drogowego,

         miasteczko ruchu drogowego,

         tor przeszkód,

         udzielanie pierwszej pomocy.

Nasza drużyna zajęła II miejsce, zdobyła Puchar Starosty Lubelskiego, oraz cenne nagrody. W klasyfikacji indywidualnej  Bartosz Łopucki zajął II miejsce, Michał Broda - XII miejsce, Angelika Rzedzicka - XVII miejsce, Martyna Wrzochal – XXI miejsce.

 

                                                                                                                                                       Opiekun: Paweł Teter


KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

Dnia 28 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbyły się eliminacje Konkursu Piosenki Religijnej organizowane przez Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach. Brali w nich udział uczniowie ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum z terenu Gminy Strzyżewice. W jury zasiadali Ksiądz Prałat Leszek Niedźwiedź -  Proboszcz z Parafii w Bystrzycy Starej, Pani Joanna Kawałek – Dyrektor CKiP w Piotrowicach oraz Pani Genowefa Baran – Sołtys w Kiełczewicach  Dolnych. Jury oceniało w sumie 15 występów zarówno solistów jak i grup wokalnych w kategoriach klas I – III,  IV – VI i Gimnazjum i wybierało laureatów. Wszyscy laureaci wystąpili w Koncercie Galowym dnia 11 maja w Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach. Nasza szkołę jako laureaci reprezentowały solistki: Julia Teter z klasy III z piosenką „ List do Boga” i Martyna Wrzochal z klasy VI z piosenką „ Światłem być” oraz Zespół Wokalny w skład, którego wchodzą uczennice klas IV – VI, których występ tak się spodobał, że jako jedyni zaśpiewali dwie piosenki:

„ Pamiętamy” i „Kochamy Cię Janie Pawle II”

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych


Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 29 kwietnia 2014 r. odbyła się akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  Uczniowie klasy V aktywnie wzięli udział w uroczystości zarysowując tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Uroczystość rozpoczęła sonda wśród uczniów - co wiemy na temat Konstytucji 3 Maja?  Następnie narrator w krótkim opowiadaniu przeplatanym wierszami  przypomniał historię, tego ważnego wydarzenia w dziejach Polski.           
 


SPOTKANIE Z KRÓLOWĄ MLEKA

Dnia 30 kwietnia 2014 r. uczniowie klas: II, III i V, udali się na spotkanie z Królową Mleka-Katarzyną Gajownik. Wybraliśmy lidera i zaczęła się cała zabawa. Gdy odbyła się pierwsza konkurencja, dotycząca wiedzy i zdobyliśmy maksymalną ilość punktów, na naszych twarzach zagościła radość i mieliśmy zapał do dalszej pracy. Następnie odbyła się degustacja produktów mlecznych i serów. Uczniowie musieli wykazać się własnym zmysłem smaku. Jednak największą radość sprawił nam udój mleka. Wszyscy dopingowali swoje drużyny. Klasa V udoiła najwięcej  (850ml). Mieliśmy również okazję powiedzieć kilka słów do Radia Lublin. Okazało się, że nasza grupa zdobyła I miejsce w całym konkursie, odebraliśmy ser oraz dyplom. Na koniec Miss Mleka rozdawała swoje zdjęcia z autografami. Chcielibyśmy żeby pani Katarzyna za rok zagościła w naszej szkole.

 

                                                         Nikola Skiba i Julia Stelmasiewicz-uczennice klasy V


„RADOSNY PORANEK”

 W  dniu 16 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach – Rechcie  uczniowie klasy IV przygotowali z okazji Świąt Wielkanocnych ciekawe przedstawienie pt. „Radosny Poranek”. Aktorzy przebrani w stroje współczesne czasom, w których żył Jezus przedstawili  Dzień Zmartwychwstania Pańskiego oraz  złożyli życzenia Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom. Całość przedstawienia poprzez oprawę wokalna uświetniły uczennice klas IV- VI.

Życzenia świąteczne  wszystkim zebranym złożyła również Pani Dyrektor Edyta Golewska, a na zakończenie wszyscy zebrani podzielili się tradycyjnym jajkiem i babką wielkanocną.


 

KONKURS WIELKANOCNY

 

Dnia 16 kwietnia 2014r. w naszej szkole rozstrzygnięty został po raz kolejny konkurs

na „Najładniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny”.
W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły z klas 0- VI,

którzy wykonali bardzo ładne, staranne, pomysłowe pisanki i stroiki.

Dlatego też wybór tych najładniejszych był bardzo trudny.
Po obejrzeniu prac konkursowych, jury w składzie :
Pani Dyrektor Edyta Golewska , Pani Magdalena  i Pani Marzena Jóźwicka,

przyznała następujące miejsca w dwóch kategoriach:

 

Kategoria klasy 0 - III
I miejsce – Julia Teter kl. III
II miejsce – Julia Kowalczyk kl. II
III miejsce – Karolina Partyka kl. I
Wyróżnienie – Paulina Kozak kl. 0
                          Klaudia Grzywa kl. I


Kategoria klasy IV - VI
I miejsce –  Andżelika Ryba kl. VI
II miejsce – Michał Pikuła kl. IV
III miejsce – Klaudia Marzec kl. V
Wyróżnienie – Natalia Boguta kl. IV
                         Julia Adamczyk kl. IV
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczniom bardzo  dziękujemy

za udział w konkursie.


 

KIERMASZ WIELKANOCNY

Jak co roku w naszej szkole w ostatnim tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne odbył się kiermasz, na którym można było kupić : stroiki, pisanki, baranki, zajączki oraz babeczki świąteczne wykonywane przez uczniów klas I –VI. I jak zwykle sprzedawane wyroby rękodzielnicze cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, dziadków i tych osób które odwiedzały naszą szkołę. Opiekę nad przygotowaniami i organizacją  Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego sprawowała pani Marzena Jóźwicka, a sprzedażą zajęły się uczennice klas V i VI.  Pieniądze, które zostały pozyskane tak jak z kiermaszu bożonarodzeniowego  przeznaczono na zakup materiałów plastycznych na gazetki szkolne oraz  na nagrody dla dzieci w konkursach organizowanych  przez szkołę . Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy odwiedzili stoisko kiermaszu i kupowali nasze wyroby. Najbliższy kiermasz już w grudniu.

Serdecznie zapraszamy!


 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 

Z okazji Świąt Wielkanocnych:
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

PRACOWNIKOM SZKOŁY, UCZNIOM I ICH RODZINOM

składa

Edyta Golewska – dyrektor szkoły


OGŁOSZENIE

Dnia 10 kwietnia 2014 r o godz.16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami, wg następującego porządku:

1. Spotkanie z przedstawicielami policji z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie - prelekcja na temat

- CYBERPRZEMOCY

2. Spotkanie z wychowawcami klas - śródsemestralna analiza ocen i zachowania.

 

Serdecznie zapraszamy


Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole.

 

21 marca 2014 roku władzę w naszej szkole przejął Samorząd Uczniowski i wspólnie świętowaliśmy nadejście wiosny. Po odprawie na świetlicy szkolnej uczniowie rozeszli się do klas, żeby przygotować zaplanowane wcześniej zdrowe potrawy.  Punktualnie o godzinie 900 zeszliśmy na dół pokazać komisji rezultaty naszej pracy. Po prezentacji potraw dzieci z młodszych klas rozeszły się przygotowywać plakaty i rymowanki o tematyce zdrowotnej. Natomiast dla starszych klas odbyła się gra etapowa, w której mogliśmy odkryć talenty literackie i plastyczne. Po wykonaniu wszystkich zadań zeszliśmy do świetlicy szkolnej i zrobiliśmy wspólną wystawę. Następnie odbyło się karaoke i wszyscy razem śpiewaliśmy piosenki o zdrowym stylu życia.  Później dwie szóstoklasistki: Angelika Rzedzicka i Paulina Adamczyk  zaprezentowały, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Kilku uczniów z młodszych klas zaprezentowało, co zapamiętali z tego pokazu. Po chwili nauczyciele ogłosili, że mają dla nas niespodziankę. Weszli na scenę i specjalnie dla nas zatańczyli wspaniały układ. Wreszcie nastąpił długo oczekiwany moment- degustacja naszych potraw. Każdy mógł się poczęstować, a że wszystkim smakowało, stoły po kilku minutach zostały puste.  Na koniec ciekawej imprezy wyszliśmy nad rzekę i topiąc marzannę oficjalnie pożegnaliśmy zimę. To był naprawdę udany dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci.


Dzień otwarty w naszej szkole

W pierwszym dniu wiosny w naszej szkole było dużo atrakcji.  Był to również dzień otwarty dla przedszkolaków. Na dzieci czekało bardzo wiele atrakcji. 

Ten niesamowity dzień rozpoczął się od przywitania rodziców i dzieci przez uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawcą.  Po zapoznaniu się z przedszkolakami wszyscy przeszliśmy do świetlicy szkolnej, gdzie odbywały się gry i zabawy dla starszych uczniów.

 Po przywitaniu przez Panią Dyrektor i rozdaniu zadań wróciliśmy do swojej sali.   Tam wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami wykonaliśmy plakat promujący zdrowie techniką  colage.    Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę- malowały, wycinały i kleiły.   Po wykonaniu plakatu zwiedzaliśmy sale lekcyjne klas młodszych i oddziału przedszkolnego, bibliotekę, salę komputerową i salę z tablicą interaktywną.

Kolejnym punktem atrakcji były gry i zabawy w sali „lustrzanej” – tam dzieci spędziły najwięcej czasu.    Następnie przeszliśmy na świetlicę, gdzie odbywały się zabawy starszych uczniów, degustacja potraw oraz rozdanie nagród.

Na zakończenie uczniowie klasy trzeciej pożegnali przedszkolaków i wręczyli im upominki.    Jednak dzieci nie chciały tak szybko rozstawać się z nami. Razem z rodzicami i wszystkimi uczniami poszły nad rzekę topić Marzannę. 

Mamy nadzieję, że ten dzień był dla nich pełen radości i miło spędziły z nami czas.

                                                          Uczniowie klasy trzeciej


KOMUNIKAT

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach-Rechcie ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2014/2015 do następujących oddziałów:

 • oddziału przedszkolnego - dzieci z rocznika 2009 i 2008 (od 1 lipca do 31 grudnia)

 • klasy I - dzieci z rocznika 2007 i 2008 (od 1 stycznia do 30 czerwca)

Druki są do pobrania w sekretariacie szkoły oraz na stronie w zakładce Dokumenty szkolne.

Rekrutacja potrwa do 4 kwietnia 2014 roku.


DRODZY ABSOLWENCI!

W 2015 roku mija 100 rocznica istnienia szkolnictwa na terenie Gminy Strzyżewice. W związku z obchodami tej rocznicy nastąpi wznowienie „Monografii Szkoły Podstawowej w Rechcie”.

Tak więc zwracamy się do naszych Drogich Absolwentów z ogromną prośbą o wypełnienie ankiety (zamieszczonej na stronie szkoły do końca marca 2014), jak też udostępnienie zdjęć i dostarczenie do Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach-Rechcie (do 20 kwietnia 2014)

Materiały zostaną wykorzystane w drugim wydaniu naszej publikacji.

Liczymy na Państwa pomoc i z góry serdecznie dziękujemy

 ANKIETA  ABSOLWENTA

 


Wizyta "Zelektryzowanych".

     Dnia 17 lutego 2014 na drugiej lekcji dowiedzieliśmy się, że na trzeciej godzinie przyjedzie grupa "Zelektryzowani". Wszyscy czekaliśmy w napięciu aż skończy się lekcja.

     Wbiegliśmy na salę z ogromnymi uśmiechami. Na samym początku przywitał nas podróżnik Krzysztof Kolumna "Krzychu". Opowiedział o swojej wspaniałej podróży. Po chwili zawitał do nas fizyk "Albercik". Podczas gdy "Krzychu" opowiadał o kolejnej egzotycznej wyprawie, to fizyk przygotowywał "magiczną mieszankę". Sztuczką była "rakieta", która wyleciała w górę. Chwilę później pokazali nam "znikający" w miksturze styropian.  Wszystkie pokazane sztuczki były robione z przedmiotów codziennego użytku i były oparte na prawach fizyki. Wszystko traktowali z humorem.

      Na sam koniec można było podejść bliżej, aby zobaczyć jak Oni to wykonują. Nigdy nie zapomnimy tego cudownego dnia.

 Angelika Rzedzicka

Paulina Adamczyk

Andżelika Ryba


"Czadu Maryla"

W dniu 16 lutego 2014 r w naszej szkole odbył się koncert piosenek Maryli Rodowicz „Czadu Maryla”. Zebrani mogli posłuchać przebojów Królowej piosenki rozrywkowej w wykonaniu uczestników studia wokalnego Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach. Zarówno wykonawcy jak i słuchacze spędzili bardzo przyjemnie niedzielny wieczór w naszej szkole.


Pierwszaki już czytają ….

20 lutego trzynastu uczniów klasy pierwszej zostało pasowanych na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci poznały już literki i były w stanie wykazać się znajomością czytania i pisania. W sposób praktyczny poznawały zasady korzystania z zasobów bibliotecznych oraz dobrego obchodzenia się z książkami. Samodzielnie rozwiązywały tematyczną krzyżówkę i pięknie śpiewały związaną z tematem spotkania piosenkę. Na pamiątkę pierwszego pobytu w bibliotece dzieci otrzymały atrakcyjne książeczki ufundowane przez sklepik uczniowski.  W przeprowadzeniu pasowania pomagali uczniowie klasy czwartej:  Edytka Rzedzicka i Mietek Olchawa.

Marcin Cajzer


POLICJA W NASZEJ SZKOLE

 

     W dniu 11 lutego 2014 roku w naszej szkole odwiedzili nas policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie i Bychawie. Opowiadali nam  o zasadach poruszania się na jezdni, o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Przestrzegali nas przed kontaktami z nieznajomymi. Pokazywali jak chronić się przed atakującym psem. Dowiedzieliśmy się również, że nigdy nie można drażnić się z psem, ponieważ każdy z nich jest pamiętliwy i nawet po kilku latach może nas zaatakować.

 Policjanci udzielili nam dużo cennych rad na  temat naszego bezpieczeństwa, z których będziemy korzystać.                                       

                                                                      Uczniowie klasy trzeciej      

 


ZAPROSZENIE

Zapraszamy na koncert piosenek Maryli Rodowicz "Czadu Maryla"

w dniu 16 lutego (niedziela) 2014 roku o godzinie 17.30

w Szkole Podstawowej w Strzyżewicach-Rechcie

W repertuarze między innymi: "Małgośka", "Kolorowe jarmarki", "Damą być" i wiele innych przebojów!

W koncercie udział wezmą soliści z Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach 

Serdecznie zapraszamy


Niech żyje bal!

8 lutego mieliśmy okazję pobawić się przy gorących rytmach na Balu Karnawałowym w naszej szkole. Tradycyjnie, jak każdy bal, również i nasz rozpoczął się krokiem poloneza. Ciekawe tańce i zabawy prowadziła animatorka Marlena. Dużo wrażeń i zadowolone twarze dzieci pokazują, że był to dla nich czas radości i dobrej zabawy.

Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pysznego poczęstunku i wspólną zabawę.

 


 

 

     "Od grosika do złotówki" jest projektem z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa. Jest  to dla uczniów bardzo ważne doświadczenie w dziedzinie samodzielnego podejmowania decyzji o zarabianiu i oszczędzaniu. 

     Uczniowie z klasy II z wielką ochotą i zaangażowaniem biorą udział w zajęciach poświeconych tym tematom.

 


 

Aktywne ferie

 

Ferie spędzamy bardzo wesoło i pracowicie. Uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych, tanecznych, teatralnych i spotkaniu z fantastyką. Również wyjeżdżaliśmy na basen. Na zajęciach plastycznych z Panem Szczepanem Kasiurą, robiliśmy niesamowite wyroby z gliny: garnuszki, miseczki i kubeczki, natomiast z Panią Marzeną Jóźwicką wytwarzaliśmy jajka z wełny filcowej. Pani Magda próbowała zaszczepić nas tańcem współczesnym – i udało się J. Z Panią Barbarą Dumańską poznawaliśmy świat fantastyki. Graliśmy w planszowe gry fantastyczne, oglądaliśmy własnoręcznie wykonane figurki wojowników z kosmosu oraz rysowaliśmy różne UFO-ludki. Zajęcia teatralne z Panią Barbarą Gąbką były połączeniem zabaw twórczych i ćwiczeń aktorskich, zagadek pantomimicznych i scenek z życia z wykorzystaniem naszej wyobraźni.

Uczestnicy

 


Apel Prymusa

 

W dniu 17 stycznia odbył się po raz pierwszy Apel Prymusa. Pani Dyrektor podsumowała wyniki w nauce za I semestr oraz wręczyła dyplomy uczniom wyróżnionym.

 

Uczniowie wyróżnieni z I etapu edukacyjnego:

Alicja Nowicka, Klaudia Grzywa, Maja Dumańska,  Julia Oleszko, Malwina Kołtun, Julia Kowalczyk, Julia Teter, Wiktoria Oleszko, Iza Kaproń

 

Uczniowie wyróżnieni z II etapu edukacyjnego (średnia 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie):

Natalka Boguta, Michał Pikuła, Klaudia Marzec, Adam Partyka, Julia Stelmasiewicz, Bartosz Łopucki

 

Uczniowie ze 100 % frekwencją:
Julia Adamczyk, Kamil Bielak, Natalia Boguta, Ewelina Dziadosz, Marcin Jaworski, Mieczysław Olchawa, Julia Boguta, Klaudia Marzec, Julia Stelmasiewicz, Paulina Teter, Maciej Broda, Łopucki Bartosz

 


PODZIĘKOWANIE

 

Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.

Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.

Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,

wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.

Za zaangażowanie, znakomitą atmosferę wspólnych działań na rzecz szkoły,

oraz za wspomaganie w organizacji życia szkolnego

Z całego serca WSZYSTKIM RODZICOM
składają serdeczne podziękowania

Dyrektor i Nauczyciele

PSP w Strzyżewicach-Rechcie


AKTYWNE FERIE

 

21 STYCZNIA (WTOREK)  GODZ. 10.00 – 12.00

ZAJĘCIA PLASTYCZNE z instruktorem CKiP w Piotrowicach

WARSZTATY GRAFICZNE TECHNIKĄ MONOTYPI

RUCH TO ZDROWIE – TANIEC GODZ.12.00 – 14.00 –

Instruktor tańca współczesnego

 

22 STYCZNIA (ŚRODA)  GODZ. 9.00 – 12.00

CYTADELA SYRIUSZAspotkanie z członkiem Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyków

- DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

WYJAZD NA BASEN GODZ.13.00 – 15.30

 

23 STYCZNIA (CZWARTEK) GODZ. 10.00 – 12.00

ZAJECIA PLASTYCZNE z Panią Marzeną Jóźwicką

 

24 STYCZNIA (PIĄTEK) GODZ. 10.00 – 12.00

ZABAWA W TEATR zajęcia prowadzone przez instruktora CKiP w Piotrowicach

 

     Serdecznie zapraszamy

Liczymy na Waszą obecność

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

Zebraliśmy się tutaj- my wszystkie wnuczęta,·

aby dać dowód miłości swej dziś,·

bo to wielkie święto, o którym pamięta
każda Ola, Kasia, Dawid i Krzyś.

Dziś jest Święto Babci Dziadka,·

więc prosimy Was
niech te wiersze i piosenki

umilą Wam czas.

 

Dnia 17 stycznia 2014 r. odwiedzili nas niezwykli goście. Przybyli do nas babcie i dziadkowie, którzy podziwiali występy swoich pociech, Dzieci, z wielkim przejęciem, pokazywały swoje umiejętności: recytatorskie, aktorskie i wokalne, dziękując w ten sposób za miłość, dobroć, cierpliwość i troskę. Dziadkowie z wielkim przejęciem oglądali występy dzieci i nagradzali ich gromkimi brawami. Spotkanie wywołało wiele emocji, widać było rozpromienione twarze wnucząt i łezki szczęścia w oczach dziadków. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie, bo wszyscy wiemy jak ważne są takie spotkania.

 

Wychowawczynie oddziału przedszkolnego

i edukacji wczesnoszkolnej


RUCH TO ZDROWIE – KAŻDY CI TO POWIE

     W dniu 15 stycznia odwiedził nas Klaun Walduś ze swoim programem „RUCH TO ZDROWIE – KAŻDY CI TO POWIE”. Oglądaliśmy jego pokazy z zaciekawieniem, a niektórzy nawet brali czynny udział w jego sztuczkach. Śmiechu było co nie miara. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Czekamy na kolejny przyjazd.


Christmas songs and carols

„Christmas songs and carols”- konkurs piosenki anglojęzycznej odbył się w naszej szkole w dniu 14 stycznia 2014r. Na scenie zaprezentowało się 10 uczestników. Oceniało ich jury w składzie: p. Marzena Jóźwicka, p. Małgorzata Bąk i p. Magdalena Jakóbczak.

W młodszej kategorii wiekowej – uczniów klas od pierwszej do trzeciej –nagroda została przyznana Julii Teter, która wykonała kolędę „Silent night”.

W starszej grupie – uczniów klas od czwartej do szóstej – nagrodę zdobyły uczennice klasy VI: Angelika Rzedzicka, Andżelika Ryba i Paulina Adamczyk za wykonanie piosenki „Merry Christmas everyone”.

Przyznano także dwa wyróżnienia: Julii Adamczyk za wykonanie utworu „The little drummer boy” oraz Martynie Wrzochal, która zaśpiewała „Last Christmas”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

                                                                                                                               Magdalena Jakóbczak

 


OGŁOSZENIE

 

W dniu 16 stycznia 2014 r. o godz.16.30 odbędzie się zebranie z Rodzicami.

Celem zebrania jest podsumowanie pracy szkoły po I semestrze.

- Spotkanie z dyrektorem szkoły - świetlica szkolna

- Spotkanie z wychowawcami klas.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców

Dyrektor i Rada Pedagogiczna


SZKOLNY KONKURS KOLĘDNICZY

 

W dniu 15 stycznia odbyła się szkolny konkurs kolędniczy. Każda z klas przygotowała pod opieką wychowawcy jedną kolędę lub pastorałkę. Konkurs był bardzo widowiskowy. Okazało się, że mamy w szkole wielu muzyków, aktorów, a nawet scenografów. Wszyscy zaprezentowali się wyśmienicie.

 

 


 

ZAPROSZENIE

 

 


 

WIGILIA SZKOLNA

 

     Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyła się Wigilia szkolna. Dnia 20 grudnia 2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, które wprowadziły całą brać szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świat Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu odbyła się Wigilia z udziałem zaproszonych gości, którzy są zaprzyjaźnieni z naszą szkołą.
     Wśród gości byli Ks. kanonik Roman Łaska, Ks. Mariusz Szymaniak, przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich , emerytowani dyrektorzy i nauczyciele naszej szkoły oraz pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie i uczniowie. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Ten niezwykły dzień na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników.
     Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali również przedstawienie jasełkowe 6 stycznia 2014r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele parafialnym w Kiełczewicach Maryjskich, a 12 stycznia 2014r. będzie można je obejrzeć na Gminnym Festiwalu Kolędniczym w CKiP w Piotrowicach.


 


KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W NASZEJ SZKOLE

     W dniach 13 – 20 grudnia 2013r. miał miejsce w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy. Sprzedawane były : choinki, ozdoby świąteczne, stroiki, aniołki, bombki oraz kartki, wykonywane przez uczniów klas I –VI, rodziców . Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem zarówno rodziców jak i osób odwiedzających naszą szkołę. Dzieci były bardzo zainteresowane powodzeniem kiermaszu, aktywnie w nim uczestniczyły. Widziały, że ich prace wzbudzają zainteresowanie i znajdują nabywców. Jest to bardzo wychowawcza inicjatywa, uczy dzieci zaangażowania i dobrej pracy. Opiekę nad przygotowaniami i organizacją  Szkolnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego sprawowała pani Marzena Jóźwicka. Uzyskane pieniądze zostały przekazane na zakup materiałów na gazetki szkolne, które uświetniają wygląd naszej szkoły oraz  na nagrody dla dzieci za sukcesy w konkursach organizowanych  przez szkołę . Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko kiermaszu i zapraszamy na kiermasz wielkanocny, który będzie organizowany w kwietniu.